اختصاصی|ورود مجلس به تبانی هزارمیلیاردی برای واگذاری یک شرکت هواپیمایی

تصویر پیدا نشد

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی از ورود مجلس به تبانی هزارمیلیاردی برای واگذاری یک شرکت هواپیمایی خبرداد.

امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه در جلسه اخیری که نمایندگان آیت‌الله رئیسی داشتند درباره بحث واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی مباحثی مطرح شد، گفت: نمایندگان به رئیس قوه قضائیه اعلام کردند که واگذاری‌ها بیشتر با تبانی انجام می‌شود که نمونه‌اش نیشکر هفت‌تپه و پالایشگاه کرمانشاه است.

وی با تأکید بر اینکه برخی از واگذاری‌ها بدون اینکه اهلیت فرد احراز شود انجام شده است، ادامه داد: اخیراً نیز سیلوی همدان که 60 میلیارد قیمت داشت با تبانی به یک‌دهم قیمت و با شرایط 10ساله و با پیش‌پرداخت 10 درصد فروخته شده است که در حال پیگیری این خلاف رخ‌داده هستیم.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس با اعلام اینکه اخیراً نیز گزارشی از نحوه واگذاری یک شرکت هواپیمایی در مشهد به دست نمایندگان رسیده است، افزود: این شرکت هواپیمایی هزار میلیارد تومان قیمت داشته که 34 میلیارد تومان واگذار شده است که پیگیر این موضوع نیز هستیم.

نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه واگذاری به بخش خصوصی در چند وقت اخیر باعث غارت بیت‌المال شده است، گفت: اخیراً نیز به وزیر اقتصاد تذکرات لازم داده شده که روند خصوصی‌سازی‌ها اصلاح شود.