افتتاح باند بهسازی‌شده 29 چپ‌ مهرآباد/ کلنگ‌زنی ترمینال جدید مهرآباد با ظرفیت 20 میلیون مسافر‌

افتتاح باند بهسازی‌شده 29 چپ‌ مهرآباد/ کلنگ‌زنی ترمینال جدید مهرآباد با ظرفیت 20 میلیون مسافر‌

بعدازظهر امروز، با حضور وزیر راه و شهرسازی، سه پروژه بزرگ فرودگاهی در فرودگاه بین‌المللی مهرآباد افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

‌به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس‌، بعدازظهر امروز 23 آبان، با حضور وزیر راه و شهرسازی، بهسازی باند 29 چپ فرودگاه بین المللی مهرآباد به عنوان بزرگترین زیرساخت فرودگاهی در پرترافیک‌ترین فرودگاه کشور بهره برداری می‌شود.

این برای نخستین بار پس از انقلاب اسلامی است که باند فرودگاه بین‌المللی مهرآباد به طور کامل بهسازی شده است، ارزش ریالی این پروژه 7500 میلیارد ریال است که در مدت 15 ماه به مرحله افتتاح رسید‌ از مشخصات این باند می توان به حریم (استریپ) و سامانه زهکشی نوین اشاره کرد.‌

عملیات انجام شده برای این پروژه بزرگ شامل بهسازی، نصب سیستم روشنایی باند، نصب تابلوهای راهنمای سطوح پروازی، نصب و راه اندازی چراغ های پاپی روی باند 29L/11R‌، خط کشی سطوح پروازی، وارسی پروازی سامانه ILS و سیستم زهکش و استریپ باند است.

دیگر پروژه‌ای که بعدازظهر امروز کلید می‌خورد‌ آغاز عملیات احداث ترمینال ۱۰۰ هزار متر مربعی فرودگاه بین المللی مهرآباد با ظرفیت 20 میلیون مسافر در سال است که آغاز طراحی و احداث آن از سوی مقام عالی وزارت راه و شهرسازی اعلام می‌شود.

همچنین امروز عملیات احداث ساختمان پشتیبان مرکز کنترل فضای کشور‌ با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز می‌شود.‌