افتتاح نخستین مرکز نوآوری بخش خصوصی در حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری

تصویر پیدا نشد

تهران- ایرنا- نخستین مرکز نوآوری بخش خصوصی در حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با همکاری پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری آغاز به کار کرد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از میراث‌آریا، پیرو فعالیت‌های صورت گرفته در خانه تاریخی سرهنگ ایرج به‌ عنوان مرکز نوآوری پژوهشگاه و دستاوردهای به‌ دست‌آمده ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ نخستین مرکز نوآوری بخش خصوصی درحوزه‌های وابسته به میراث‌فرهنگی با عنوان «دنا» افتتاح شد.

مرکز نوآوری دنا که با همکاری پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری شکل گرفته، فضایی برای فعالیت افراد خلاق، جوانان تحصیل کرده، نوآور و متخصص است تا بتوانند ایده‌های خود را در یک فضای کامال دوستانه و خلاق عملی کرده و به رشد فکری برسند.

از آنجا که ایده‌ها و خلاقیت‌های علمی، فرهنگی، هنری و به ویژه هوشمندسازی حوزه گردشگری، با حضور جوانان کمک بزرگی به صنعت گردشگری می‌کند، این مرکز با بررسی نیازهای حوزه گردشگری و میراث‌فرهنگی، به بروزرسانی و خلق نوآوری در بخش گردشگری راه اندازی شده تا با جذب گردشگران بیشتر باعث رشد اقتصادی و معرفی بهتر کشور در این بخش شود.

پذیرش صاحبان ایده، برگزاری رویدادهای کارآفرینی و استارتاپ، کمک به ایجاد، پرورش و بقای ایده‌های نوآور، جهت‌دهی به صاحبان ایده به سمت پیاده‌سازی و رشد ایده از طریق مشاوره و خدمات مورد نیاز، تشویق و ترغیب صاحبان ایده به راه‌اندازی کسب و کارهای پژوهشی و دانش بنیان، مشاوره به‌ منظور حمایت‌های قانونی برای حفظ حقوق مالکیت معنوی، حمایت و مشاوره به صاحبان ایده به منظور کاربردی کردن ایده، حمایت از بومی‌سازی و اجرای ایده‌ها به منظور رفع نیاز سازمان‌ها و دانشگاه‌ها و بخش خصوصی از وظایف این مرکز است.