ایرانیان برای مسافرت به چند کشور آسیای مرکزی و آفریقایی نیاز به ویزا ندارند

ایرانیان برای مسافرت به چند کشور آسیای مرکزی و آفریقایی نیاز به ویزا ندارند

تهران- ایرنا- معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه از برداشته شدن ویزا برای ایرانیان توسط چند کشور آسیای مرکزی و آفریقایی خبر داد.

به گزارش حوزه سیاست خارجی ایرنا؛ مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در برنامه “جهان آرا” با بیان این نکته که برجام به طور آشکار در روابط تجاری ما تاثیر ندارد گفت: در همین شرایط کشور قزاقستان ویزا را به مدت دو هفته برای ما برداشته است. همچنین چند کشور آسیایی مرکزی هم به زودی این کار را انجام خواهند داد.

صفری تصریح کرد: چند کشور آفریقایی ثروتمند با قدرت خرید بالا به زودی ویزاهایشان را برای ایرانیان به مدت دو هفته تا سه هفته برداشته و چند تیم از این کشورها در حال اعزام به ایران هستند. ما در آینده اعلام خواهیم کرد که کدام کشورها این کار را انجام خواهند داد.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه بیان داشت: ما اگر روابط اقتصادی را پیگیری کنیم، با یک دیپلماسی مناسب و پیگیرانه ادامه بدهیم و قول‌های خودمان را عملی کنیم، مطمئنا کشورها با ما کار خواهند کرد. نمونه‌های آن نیز مشخص شده و تقریبا ما در حال حاضر به کانون دیپلماسی منطقه تبدیل شده‌ایم و این در مسائل اقتصادی و تجاری ما اثرگذار است.