بازگشایی مکان‌های گردشگری کاشان

تصویر پیدا نشد

ایسنا/اصفهان رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان از بازگشایی مکان‌های گردشگری و تاریخی این شهرستان خبر داد.

مهران سرمدیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به بهبود شرایط کرونایی و قرار گرفتن شهرستان کاشان در وضعیت نارنجی بر اساس مصوبات ستاد مقابله با کرونا، بناهای تاریخی تحت نظارت اداره میراث فرهنگی کاشان بازگشایی شد.

وی افزود: تپه‌های سیلک، باغ فین و خانه بروجردی از جمله بناهای تحت پوشش اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان است و علاقه‌مندان می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به این مراکز مراجعه کنند.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان، تصریح کرد: هم‌زمان با شیوع موج پنجم بیماری کرونا، بیش از ۵۰۰ بنای تاریخی و جاذبه گردشگری تحت نظارت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان بر اساس مصوبات ستاد مبارزه با کرونا از ابتدای آذرماه سال جاری تعطیل شده بود.

سرمدیان گفت: براساس دستورالعمل‌ ستاد مبارزه با کرونا و مصوبات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ضمن استقرار دستگاه‌های ضدعفونی در ورودی بناهای تاریخی شاخص، بازدید از بناهای تاریخی، با حضور محدود گردشگران مقدور و مجاز است.