با این لیست در گرجستان حسابی تفریح کنید!

تصویر پیدا نشد
 کشور گرجستان به‌ دلایل مختلف، یکی از محبوب‌ترین مقصدهای خارجی برای ایرانیان است و بسیاری از افرادی که قصد سفر خارجی دارند، این کشور را هم به عنوان یکی از گزینه‌های خود بررسی می‌کنند. تفریحات گرجستان و طبیعت این کشور می‌توانند دو عامل محرک و انگیزه‌بخش برای سفر به آن باشند و هر ساله تعداد قابل توجهی از گردشگران به این کشور و شهرهای توریستی آن می‌روند. این مطلب در رابطه با بهترین تفریحات گرجستان نوشته شده و سعی شده تا حوزه‌های مختلفی برای آن بررسی شود، بنابراین تفریحات گرجستان که در ادامه می‌خوانیم، فقط منحصر به طبیعت یا یک موضوع خاص نیست.

این کشور به‌دلیل موقعیت جغرافیایی مناسبش، مناظر طبیعی جذابی دارد، امّا با این حال، بهترین تفریحات گرجستان شامل شهربازی و پارک‌های آبی هم می‌شود که چند مورد از آن‌ها را در ادامه معرفی می‌کنیم. ابتدا با پایتخت این کشور یعنی تفلیس شروع می‌کنیم و سپس به شهر باتومی و بعد مناطق دیگر گرجستان اشاره می‌کنیم.

آنچه در ادامه مطلب خواهید خواند
تفریحات گرجستان در تفلیسپارک آبی جینو پارادایس (Gino Paradise Aquapark)حمام آب گرم گولو (Gulo Thermal Spa)مجموعه لبوسکی (Lebowski Bowl Club)شهربازی متاتسمیندا (Mtatsminda Park)پارک آسترا (Astra Park)فروشگاه اسلحه گلوبال آرمز (Global Arms)باغ وحش تفلیس (Tbilisi Zoo)زیپ لاین باغ گیاه‌شناسی ملی گرجستان (Botanical Zipline)تله‌کابین تفلیس (Aerial Cable Car)بالن سواری تفلیس (Sky Balloon Riding)پاراگلایدر تفلیس (Paragliding Tbilisi)خانه اپرای پالیاشویلی (Paliashvili Opera House)پارک ویک تفلیس (Vake Park)تفریحات گرجستان در باتومیدریاچه نورینگی (Nuringi Lake)دلفیناریوم باتومی (Dolphinarium)تله کابین آرگو (Argo Cable Car)تفریحات گرجستان در دیگر شهرهاصومعه واردزیا (Vardzia)موتور پارک بین‌المللی روستاوی (Rustavi International Motor Park)پیست اسکی باکوریانی (Bakuriani Ski Resort)شهر سایناگی (Signagi)

تفریحات گرجستان در تفلیس

در این بخش، به بررسی محبوبترین تفریحات گرجستان در شهر تفلیس می‌پردازیم و در رابطه با برخی از جزئیات آن‌ها صحبت می‌کنیم. به این شکل، شما می‌توانید با نگاه وسیع‌تری تفریحاتی که دوست دارید را انتخاب و برایش برنامه‌ریزی کنید.

پارک آبی جینو پارادایس (Gino Paradise Aquapark)

پارک آبی جینو پارادایس یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های آبی گرجستان به حساب می‌آید و می‌توان گفت که از اولین‌ها هم هست. پارک آبی جینو پارادایس چند بخش مختلف دارد که هر کدام از این بخش‌ها هم قسمت‌های متفاوتی دارند که سبب ایجاد تفاوت بین هر تکه از استخر شده‌اند. این پارک آبی فضایی مناسب برای کودکان، فضای بازی، پارک، جکوزی، سونا، کافه رستوران و غیره دارد که می‌توانید از هر کدام که دوست داشتید، استفاده کرده و ساعات خوشی را سپری کنید. به این مجموعه سالن بدنسازی و اسپا هم اضافه کنید. حال که به تفریح آبی اشاره کردیم، بهتر است به حمام گوگردی گرجستان هم به عنوان یکی از تفریحات این کشور اشاره کنیم.

آدرس پارک آبی جینو پارادایس: تفلیس، خیابان بشنوا (Beshnova St)
ساعات کاری پارک آبی جینو پارادایس: هر روز از ساعت 10:00 صبح تا 20:30 شب

پارک آبی جینو پارادایس

پارک آبی جینو پارادایس

حمام آب گرم گولو (Gulo Thermal Spa)

در گذشته تعداد حمام‌های گوگردی گرجستان بسیار بیشتر از چیزی بوده که در حال حاضر شاهدش هستیم. به نوعی می‌توان گفت که این نوع از حمام‌ها نشان‌دهنده بخشی از فرهنگ و سنت مردم گرجی است. حال تعداد کمتری از آن‌ها باقی مانده، برخی از افراد معتقد هستند که این نوع از حمام‌ها، یعنی حمام‌های گوگردی، برای برخی از امراض مانند درد مفاصل، آرتروز و غیره مناسب است.

آدرس حمام آب گرم گولو: تفلیس، خیابان لوسب گریشاشویلی (Loseb Grishashvili St)
ساعت کاری حمام گرم گولو: از ساعت 7:00 صبح تا ساعت 3:00 صبح

حمام آب گرم گولو

حمام آب گرم گولو

مجموعه لبوسکی (Lebowski Bowl Club)

با رفتن به این مجموعه می‌توانید با یک تیر چند نشان بزنید و از اوقاتتان، به بهترین شکل استفاده کنید. بازی‌های مختلفی که می‌توانید آن‌ها را در سالن انجام دهید، مانند بولینگ و بیلیارد و بازی‌های دیگر در این مجموعه قرار دارد و می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید. گفتنی است که لبوسکی در نزدیکی مرکز خرید ایست پوینت قرار گرفته است، پس می‌توانید هم خرید داشته باشید و هم کمی تفریح کنید. نکته دیگر اینکه نزدیک پارک Focus Mokus هست که بیشتر برای کودکان مناسب است و شامل تفریحات مختلفی می‌شود. به این ترتیب می‌توان برای همه سلیقه‌ها تفریحات مناسب و مختص به سن‌شان پیدا کرد.

آدرس مجموعه لبوسکی: تفلیس، خیابان الکساندر توالچرلیدز (AleKsandre Tvalchrelidze St)
ساعات کاری مجموعه لبوسکی: همه‌روزه از ساعت 11:00 صبح تا 24:00 شب

لبوسکی گرجستان

مجموعه لبوسکی

شهربازی متاتسمیندا (Mtatsminda Park)

شهربازی متاتسمیندا هم یکی از شهربازی‌های برجسته گرجستان و تفلیس محسوب می‌شود و در دامنه کوه و ارتفاع 770 متری تفلیس قرار گرفته است. تفریحات مختلفی را می‌توان در پارک متاتسمیندا مشاهده کرد که چند مورد از آن‌ها شامل: خانه ارواح، چرخ و فلک، ترن هوایی، کافه، رستوران و غیره است.

آدرس شهربازی متاتسمیندا: تفلیس، پارک کوهستانی متاتسمیندا
ساعات کاری شهربازی متاتسمیندا: دوشنبه تا جمعه از ساعت 11:30 صبح تا 21:30 شب و شنبه و یکشنبه از 11:00 صبح تا 21:30 شب

شهربازی متاتسمیندا

شهربازی متاتسمیندا

پارک آسترا (Astra Park)

شاید پارک آسترا به عنوان یکی از تفریحات گرجستان در تفلیس، کمی از مرکز شهر دور باشد، اما مجموعه‌ای که در آن قرار دارد، می‌تواند خیلی از افراد را به سمت خودش بکشاند. پارک آسترا فضایی سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز دارد و در خود تفریحات گوناگونی را مانند کارتینگ، سینما 7 بعدی، تیراندازی، میز پینگ پنگ، کافه و مواردی دیگر را جای داده است. گفتنی است که در این پارک معمولا مراسم مخلتفی نیز برگزار می‌شود.

آدرس پارک آسترا: تفلیس، خیابان کنستانتین چاچاوا (Konstantine Chachava St)
ساعات کاری پارک آسترا: هر روز از ساعت 12:00 ظهر تا 24:00 شب

کارتینگ در پارک آسترا

کارتینگ در پارک آسترا از تفریحات گرجستان

فروشگاه اسلحه گلوبال آرمز (Global Arms)

اگر به تیراندازی علاقه دارید، باید بگوییم که در شهر تفلیس یک فروشگاه اسلحه فروشی هست که خدماتش فراتر از فروش اسلحه است، چون شما می‌توانید در این فروشگاه، در قسمت مخصوص و مشخص شده‌ای به سیبل‌های آماده، تیراندازی کنید و در عین حال آموزش هم ببینید.

آدرس فروشگاه اسلحه گلوبال آرمز: تفلیس، خیابان داویت گامرکلی (Davit Gamrekeli St)
ساعات کاری فروشگاه اسلحه گلوبال آرمز: هر روز از ساعت 11:00 صبح تا 18:00 عصر، یک‌شنبه‌ها تعطیل

تیراندازی گلوبال گرجستان
بخش تیراندازی فروشگاه اسلحه گلوبال از بهترین تفریحات گرجستان

پارک رایک (Rike Park)

پارک رایک در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری واقع شده و به عنوان یکی از بهترین تفریحات در گرجستان، جذابیت‌های خودش را دارد. وجود آب‌نما، موسیقی و غیره می‌تواند قدم زدن شما در این پارک را بسیار لذت‌بخش کند؛ گفتنی است که در پارک رایک، سازه‌هایی وجود دارند که از جنبه معماری و سازه بسیار جذاب و زیبا هستند و می‌توانند سوژه خوبی برای عکاسان باشند.

آدرس پارک رایک: تفلیس سمت شرقی رودخانه متخی
ساعات کاری پارک رایک: همه‌روزه به صورت 24 ساعته

پارک رایک گرجستان

پارک رایک از بهترین تفریحات گرجستان

باغ وحش تفلیس (Tbilisi Zoo)

باغ وحش تفلیس از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین باغ وحش‌های کشور گرجستان است و مساحتی حدود 120 هکتار دارد که تنوع جانوری گوناگونی را در خودش جای داده است و برای بازدیدکنندگان بسیار جذاب است. اگر به باغ وحش علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم که بازدید باغ وحش تفلیس را از دست ندهید.

آدرس باغ وحش تفلیس: تفلس، خیابان مراب کوستاوا
ساعات کاری باغ وحش تفلیس: هر روز از ساعت 10:00 صبح تا 19:00

باغ وحش تفلیس

باغ وحش تفلیس از بهترین تفریحات گرجستان در تفلیس

زیپ لاین باغ گیاه‌شناسی ملی گرجستان (Botanical Zipline)

در تفلیس، باغ ملی گیاه‌شناسی گرجستان قرار گرفته که علاوه‌بر جذاب بودن خود باغ، یک زیپ لاین هم به آن اضافه شده که می‌توانید با آن کمی هیجان بیشتری به تفریحاتتان در گرجستان بدهید. این زیپ لاین توانسته گردشگران و بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب کند و برای خیلی‌ها یک سرگرمی متفاوت به حساب بیاید. طول زیپ لاین حدود 270 متر و ارتفاعش هم حدود 30 متر است.

آدرس زیپ لاین باغ ملی گیاه‌شناسی: تفلیس، باغ گیاه‌شناسی
ساعات کاری باغ ملی گیاهشناسی گرجستان: هر روز از ساعت 11:00 صبح تا 20:00 شب

زیپ لاین باغ ملی گیاه‌شناسی

زیپ لاین باغ ملی گیاه‌شناسی از تفریحات گرجستان

تله‌کابین تفلیس (Aerial Cable Car)

اگر دوست دارید چشم‌اندازی از کل تفلیس در اختیار داشته باشید، تله کابین تفلیس را نباید از دست بدهید؛ این تله کابین از معروف‌ترین تله کابین های گرجستان است و منظره جذابی را از شهر به شما می‌دهد. گفتنی است که تله کابین تفلیس علاوه بر اینکه از تفریحات گرجستان محسوب می‌شود، شما را به قلعه ناریکالا هم می‌رساند.

آدرس تله‌کابین تفلیس: تفلیس، پارک رایک
ساعات کاری تله کابین تفلیس: هر روز از ساعت 10:00 صبح تا 22:00 شب، شنبه‌ها از ساعت 10:00 صبح تا 24:00 شب

تله‌کابین تفلیس

تله‌کابین تفلیس از بهترین تفریحات در گرجستان

بالن سواری تفلیس (Sky Balloon Riding)

به دنبال هیجان می‌گردید؟ بالن سواری از دیگر تفریحات گرجستان است که می‌توانید آن را امتحان کنید و لذتی دو چندان از سفر و اوقات‌تان ببرید.  ظرفیت بالن‌ها متفاوت است و می‌توانید با تعداد نفرات مختلف سوار آن شوید، اما باید در نظر داشته باشید که یک راهنما هم همراه شما هست تا هیچ مشکلی هنگام بالن سواری در تفلیس گرجستان برایتان پیش نیاید.

آدرس بالن‌سواری: تفلیس، خیابان ولادیمیر گاباشویلی (Vladimer Gabashvili St)
ساعات کاری بالن سواری تفلیس: دوشنبه تا جمعه از ساعت 10:00 صبح تا 18:00 عصر، شنبه و یک‌شنبه تعطیل

بالن سواری

بالن سواری از تفریحات گرجستان

پاراگلایدر تفلیس (Paragliding Tbilisi)

هیجان بیشتر با پاراگلایدر! اگر چند کیلومتر از مرکز شهر دور شوید، می‌توانید یکی از بهترین تفریحات در گرجستان را تجربه کنید. با پاراگلایدر می‌توانید بر فراز کوه‌ها و شهر پرواز کنید و تجربه‌ای تکرار نشدنی را برای خود رقم بزنید. پیش از استفاده، کار با پاراگلایدر را به شما آموزش خواهند داد، پس نگران نباشید، یک راهنما نیز در طول مسیر همراهتان خواهد بود.

پاراگلایدر تفلیس

پاراگلایدر تفلیس یکی از بهترین تفریحات گرجستان

خانه اپرای پالیاشویلی (Paliashvili Opera House)

خانه اپرای پالیاشویلی با معماری خاصش، افراد فراوانی را برای بازدید جذب می‌کند، مخصوصا زمانی که در آن نمایش‌های مختلفی مثل باله، تئاتر و هنرهای دیگر برگزار می‌شود. گفتنی است قدمت این ساختمان، بر ارزشش اضافه کرده است. در خانه اپرا پالیاشویلی برنامه‌های مختلفی اجرا شده، برنامه‌های بین‌المللی، ملی و غیره که باعث محبوب‌تر شدن این محل نیز شده است.

آدرس خانه اپرا پالیاشویلی: تفلیس، خیابان روستاوِلی

خانه اپرای پالیاشویلی

خانه اپرای پالیاشویلی از تفریحات گرجستان

پارک ویک تفلیس (Vake Park)

می‌توان گفت پارک ویک تقریبا بعد از جنگ جهانی دوم ایجاد شد و مربوط به سال 1945 است. مساحت پارک ویک تفلیس گرجستان زیاد است و پله‌های این پارک نیز نهایتا به مجسمه‌ای بزرگ می‌رسند.

آدرس پارک ویک: تفلیس، خیابان لیا چاوچاوادز (lia Chavchavadze Avenue)
ساعات کاری پارک ویک: همه‌روزه به صورت 24 ساعته

پارک ویک تفلیس

نمایی از پارک ویک تفلیس

تفریحات گرجستان در باتومی

باتومی از شهرهای ساحلی گرجستان است که به همین دلیل تفریحات آبی بسیاری دارد و می‌توانید تنوع زیادی را از تفریحات آبی گرجستان را در آن پیدا کنید؛ حتی می‌توان گفت که سواحل گرجستان از بهترین تفریحات گرجستان برشمرده می‌شوند که باتومی یکی از بهترین‌های آن است. امّا همه تفریحات این شهر فقط به سواحل باتومی و تفریحات آبی ختم نمی‌شوند. در ادامه تعدادی از تفریحات باتومی را برای شما آورده‌ایم تا بتوانید این شهر را هم بسنجید.

دریاچه نورینگی (Nuringi Lake)

یکی از دیدنی‌های باتومی، دریاچه نورینگی است که وسعتی حدودا 5 هکتاری دارد، این دریاچه در پارکی با وسعت 13 هکتار قرار گرفته است که ترکیب خوبی را برای کسانی که می‌خواهند کمی آرامش داشته باشند، ورزش کنند یا با قایق روی دریاچه پارو بزنند، ایجاد کرده است. مسیرهایی که در این پارک قرار داده شده، برای دوچرخه‌سواری هم بسیار مناسب است و پاسخگوی نیاز دوچرخه‌سواران نیز هست.

آدرس دریاچه نورینگی: باتومی، خیابان روستاوِلی

دریاچه نورینگی

دریاچه نورینگی

دلفیناریوم باتومی (Dolphinarium)

دلفیناریوم باتومی هم در کنار دریاچه نورینگی قرار دارد و در آن انواع شیرهای دریایی و دلفین‌ها به کمک مربی‌هایشان برنامه‌های جذابی اجرا می‌کنند. جالب اینجاست که شما می‌توانید در روزهای خاص و زیر نظر مربیان با دلفین‌ها شنا کنید و تجربه‌ای جدید را به خاطراتتان اضافه کنید.

آدرس دلفیناریوم: باتومی، خیابان روستاولی
ساعات کاری دلفیناریوم باتومی: از ساعت 10:00 صبح تا 20:00 شب، دوشنبه‌ها تعطیل

دلفیناریوم باتومی

دلفیناریوم باتومی از تفریحات گرجستان

تله کابین آرگو (Argo Cable Car)

با تله کابین آرگو می‌توانید شهر باتومی را زیر پایتان ببینید و به آن احاطه داشته باشید، از طرفی نیز می‌توانید نمایی از دریای سیاه باتومی را در قاب پیش رویتان مشاهده کنید و از آن لذت ببرید. ارتفاع این تله کابین برابر با 250 متر است و دید خوبی را از شهر به شما می‌دهد؛ این تله کابین هم یکی از تفریحات گرجستان محسوب می‌شود که طرفداران زیادی دارد.

آدرس تله‌کابین آرگو: باتومی، خیابان گوگباشویلی (Gogebashvili St)
ساعات کاری تله کابین آرگو: دوشنبه تا جمعه، از ساعت 10:00 صبح تا 21:00 شب، شنبه‌ها و یکشنبه‌ها از ساعت 11:00 صبح تا 21:00 شب

تله کابین آرگو

تله کابین آرگو از تفریحات گرجستان

تفریحات گرجستان در دیگر شهرها

دو شهری که نام برده شد، بیش از شهرهای دیگر توریستی هستند و گردشگران هم بیشتر به این شهرها سفر می‌کنند، به همین خاطر جاذبه‌های دیدنی بیشتری را در خود جای داده‌اند که بازدیدکننده‌ها می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. در ادامه برخی از تفریحات گرجستان در شهرهای دیگر آماده است که می‌توانید از آن‌ها نیز لذت برده و رفتن به آن‌ها را نیز در لیست خود بگنجانید.

صومعه واردزیا (Vardzia)

واردزیا نام یک منطقه است، صومعه‌ای در دل کوه‌های جنوبی گرجستان و در این منطقه وجود دارد که به نظر می‌رسد در قرن 19 کنده‌کاری و ساخته شده است. این نقطه از کشور گرجستان، کمی شبیه به روستای کندوان در شهر تبریز است. البته هر کدام از این دو مکان ویژگی‌های خاص خودشان را دارند، ولی ممکن است با دیدن صومعه واردزیا، به یاد روستای کندوان بیفتید.

آدرس واردزیا: منطقه واردزیا، گوگاشنی
ساعات کاری صومعه واردزیا: از 10:00 صبح تا 17:00 عصر

صومعه واردزیا

صومعه واردزیا از تفریحات گرجستان

موتور پارک بین‌المللی روستاوی (Rustavi International Motor Park)

روستاوی منطقه‌ای در نزدیکی تفلیس است و خیلی از آن دور نیست، به همین خاطر رسیدن به آن کار دشواری برای شما نخواهد بود. موتور پارک بین‌المللی در روستاوی، جایی است برای هیجان و آدرنالین! با رفتن به این نقطه از کشور گرجستان می‌توانید از کارتینگ استفاده کنید و کلی کارهای هیجان‌انگیز دیگر انجام دهید.

در این منطقه یک پینت بال هم وجود دارد که با نام Half Life Paintball شناخته می‌شود. بنابراین می‌توانید دست جمعی به این محل بروید و بازی کنید؛ در این محل به شما تجهیزات مخصوص داده می‌شود و امکان آموزش گرفتن هم دارید.

آدرس موتور پارک بین‌المللی روستاوی: منطقه روستاوی

موتور پارک بین‌المللی روستاوی

موتور پارک بین‌المللی روستاوی

پیست اسکی باکوریانی (Bakuriani Ski Resort)

این پیست در سامتسخه شهر بورجومی قرار گرفته و 17 کیلومتر مسیر دارد. شما می‌توانید با استفاده از بالابرهای مختلف مانند تله‌سیژ، تله‌کابین و غیره خود را جابه‌جا کنید و به محل دلخواه بروید، گفتنی است که ارتفاع این پیست هم حدودا برابر با 1740 تا 2672 متر است و در 180 کیلومتری شمال تفلیس قرار گرفته. به خاطر داشته باشید که فقط 4 یا 5 ماه مناسب اسکی کردن در این منطقه است.

Lastsecond.ir-entertainments-in-georgia-bakuriani-ski-resort.jpg

پیست اسکی باکوریانی

شهر سایناگی (Signagi)

شهر سایناگی به شهر عشق هم معروف است و این‌طور که گفته می‌شود، بسیاری از جوانان گرجی مراسم ازواج خود را در این شهر برگزار می‌کنند، همچنین گفته می‌شود که در این شهر هیچ طلاقی ثبت نشده است.

نمایی از شهر سایناگی

نمایی از شهر سایناگی

سخن آخر

در این مطلب سعی بر آن بود که بهترین تفریحات گرجستان در شهرهایش آورده شوند، قطعا تفریحات دیگری هم هستند که ما در این مطلب اشاره نکردیم. تفریحات تفلیس و تفریحات باتومی از سرآمدترین و محبوبترین تفریحات گرجستان هستند و تقریبا اکثر آن‌ها در متن آورده شده‌اند، از برخی شهرهای دیگر نیز نمونه‌هایی را اضافه کرده‌ایم تا بتوانید دقیق‌تر نسبت به خرید تور گرجستان اقدام کنید و تجربه‌ای به‌یاد ماندنی برای خود رقم بزنید.

همچنین با مطالعه سفرنامه‌های گرجستان هم می‌توانید متوجه بخشی از تفریحات گرجستان شوید که مسافران تجربه کرده‌اند. اگر خودتان هم در گرجستان تفریحی را تجربه کرده‌اید که برایتان لذت بخش بوده، لطفا در بخش نظرات همین متن با ما به اشتراک بگذارید.

تألیف: تیم نویسندگان لست سکند