تبادل تجربیات و همکاری مشترک گردشگری ایران و کشورهای مختلف

تصویر پیدا نشد

معاون گردشگری کشور در حاشیه مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری در مادرید با مقامات و وزرای گردشگری از کشور‌های مختلف دیدار و با تبادل تجربیات، برهمکاری‌های مشترک گردشگری تاکید کرد.

تبادل تجربیات و همکاری مشترک گردشگری ایران و کشورهای مختلفبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ​ آقای علی‌اصغر شالبافیان در حاشیه بیست و چهارمین مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) که از ۹ تا ۱۲ آذر در شهر مادرید اسپانیا برگزار شد؛ با وزرا، مقامات ارشد و سفرای بازار هدف گردشگری کشور‌های همسایه، منطقه و سایر کشور‌ها دیدار‌های متعددی داشت.
وی در۳ روز در نشست با مقامات گردشگری کشور‌های هند، عمان، عراق، پاکستان، گرجستان، موریس، کویت، ازبکستان، افغانستان، آذربایجان، آلمان، گواتمالا، اندونزی، ایتالیا، ترکیه، مالزی و روسیه بر گسترش روابط دو جانبه تاکید کرد و انتقال تجربیات دو کشور در زمینه‌های مختلف گردشگری را خواستار شد.
شالبافیان با اهم محور‌های مطرح شده با دعوت مقامات این کشور‌ها به پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران به سایر موضوعات ازجمله استفاده از تجربیات مشترک، حمایت از کسب و کار‌های دو کشور و نیز ایجاد زمینه همکاری‌های دو جانبه تاکید کرد.
معاون گردشگری وزارت میراث همچنین در دیدار‌های یادشده بر تاثیر روند مدیریت کشور‌ها در مواجهه با بحران کووید-۱۹ و نیز نقش واکسیناسیون بر رونق دوباره صنعت گردشگری اشاره کرد.