تداوم بحران در صنعت گردشگری ایتالیا

تصویر پیدا نشد

با وجود باز بودن مرز‌های اروپایی و گشایش تمام اماکن و جاذبه‌های گردشگری ایتالیا در تابستان امسال، اما قطع ارتباط توریستی بین اروپا و دیگر نقاط جهان صنعت گردشگری این کشور را همچنان با مشکل روبرو کرده است.
به گزارش حمید معصومی نژاد خبرنگار سرویس بین الملل­ ­­خبرگزاری صدا و سیما از رم؛ با وجود باز بودن مرز‌های اروپایی و گشایش تمام اماکن و جاذبه‌های گردشگری ایتالیا در تابستان امسال، اما قطع ارتباط توریستی بین اروپا و دیگر نقاط جهان

صد‌ها نفر از نمایندگان آژآنس‌های مسافرتی و گردشگری ایتالیا با تجمع در یکی از میدان‌های مرکزی رم، به تداوم محدودیت‌های کرونایی برای گردشگری اعتراض کردند.
یکی از صاحبان آژآنس‌های گردشگری به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در رم گفت: آژآنس‌های مسافرتی همچنان در وضعیت غم انگیز و دشواری به سر می‌برند. صنعت گردشگری تحت تاثیر شیوع کرونا به شدت آسیب دیده است. دولت ایتالیا از ابتدا این همه گیری، اجازه فروش بسته‌های گردشگری را برای خارج از کشور‌های اتحادیه اروپا نمی‌دهد و همچنین محدودیت‌های زیادی برای ورود گردشگران غیر اروپایی به ایتالیا وجود دارد.
به گفته فعالان بخش گردشگری ایتالیا، سایه سنگین کرونا همچنان بر صنعت گردشگری این کشور مشهود است و آن را به یکی از آسیب دیده‌ترین بخش‌ها از شیوع این ویروس تبدیل کرده است.
یک فعال دیگر حوزه گردشگری اضافه کرد: ما از دولت می‌خواهیم که برای احترام به جایگاه و شان ما فعالان آژانس‌های مسافرتی، در این شرایط سخت به ما کمک کند. بسته‌های حمایتی دولت ایتالیا از ابتدا شیوع کرونا تا به امروز در مقایسه با دیگر کشور‌های اروپایی به ویژه آلمان و فرانسه بسیار کمتر بوده است.
صنعت گردشگری در ایتالیا تا پیش از بحران کرونا نزدیک به ۱۳ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می‌داد.