جاده گردشگری سرعین به آلوارس تا پایان سال بهسازی می‌شود

تصویر پیدا نشد

اردبیل-ایرنا-مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: بهسازی جاده گردشگری سرعین به پیست اسکی آلوارس در دامنه سبلان به طول ۱۰کیلومتر در دست اجراست و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال این پروژه به اتمام برسد.

محبوب حیدری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:عملیات خاکبرداری به طول ۶ کیلومتر و احداث پل‌ها در این مسیر به اتمام رسیده و ۲.۵ کیلومتر از مسیر هم آسفالت‌ریزی شده است.

وی اظهار کرد:جاده سرعین به پیست آلوارس با هدف توسعه گردشگری تعریض و ارتقا یافته و مسیر پیست اسکی شماره ۲ آلوارس هم تکمیل می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه در چهار سال اخیر بهسازی راه‌ها و توسعه راه‌های شریانی استان بیشتر مد نظر قرار گرفته افزود: تمام راه‌های مواصلاتی دارای ردیف ملی شده و از ۳۳۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته بیش از ۳۱۰ میلیارد تومان جذب شده است.

وی با اشاره به اختصاص اعتبار به پروژه بزرگراه اردبیل – سرچم افزود:بیش از یک‌هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای بهسازی این پروژه نیاز است و مقرر شده ۴۰۰ میلیارد تومان منابع برای این پروژه جذب شود تا عملیات اجرایی بزرگراه اردبیل – سرچم در قطعات مختلف سرعت بگیرد.

حیدری استفاده از ظرفیت ماده ۵۶ و منابع بانکی در توسعه بزرگراه‌های استان را یادآور شد و گفت: در ۲ مسیر کلور – درام شهرستان خلخال از ظرفیت ماده ۵۶ و منابع بانک مسکن به میزان ۱۰۰ میلیارد تومان استفاده خواهد شد تا این پروژه بزودی تکمیل شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: در تمامی شهرستان‌های استان به‌جز شهرستان‌های تازه تاسیس عملیات اجرایی بزرگراه شروع شده است و با اتمام آنها شاهد ایمنی جاده‌ها خواهیم شد.

حیدری ادامه داد: تلاش می‌شود در سال ۱۴۰۱ بیش از ۸۸ کیلومتر، سال ۱۴۰۲ حدود ۹۰ کیلومتر و سال ۱۴۰۳ نیز ۹۸ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل احداث شود.

وی گفت: برای احداث و راه‌اندازی ۵۸۲ کیلومتر بزرگراه در این استان به پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

استان اردبیل ۱۸۵ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد.