جاهای دیدنی اصفهان کجاست؟

جاهای دیدنی اصفهان کجاست؟

جاهای دیدنی اصفهان کجاست؟ این سوالی است که با انتخاب شهر اصفهان برای گردشگری، ذهن بسیاری از گردشگران را به سمت خود جلب می‌کند.

سلام نو-سرویس گردشگری: اگر بخواهید به سوال: جاهای دیدنی اصفهان کجاست؟! پاسخ دهید به چه مکان‌هایی اشاره می‌کنید؟! اصفهان با لقب نصف جهان شناخته می‌شود. علت این نامگذاری وسعت شهر اصفهان نیست. بلکه هدف از این نامگذاری، بیان برخورداری از مکان‌های دیدنی بسیار وسیع و گسترده است. این شهر از مکان‌های گردشگری و دیدنی بسیار زیادی برخوردار است که هر فردی بنا به سلیقه‌ی خود، اقدام به بازدید از آنها می‌نماید. شما با چه هدفی این شهر را برای سفر انتخاب کرده‌اید؟!

بهترین جاهای دیدنی اصفهان کجاست؟

برای پاسخ به سوال: بهترین جاهای دیدنی اصفهان کجاست؟ می‌توان به موارد بسیار زیادی اشاره نمود. اما نکته مهم در این زمینه، توجه به شناخت جاهای دیدنی و بازدید از آنها با توجه به علاقه و تمایل افراد است. برخی از افراد دوستدار بازدید از مکان‌های تاریخی در این شهر هستند. اما گروهی نیز این شهر را برای تفریح و گردشگری انتخاب کرده‌اند. این شهر به روش‌های مختلف، پذیرای بسیاری از بازدید کنندگان از اقصی نقاط جهان خواهد بود. برای شناخت این جاهای دیدنی و بازدید خاطره انگیز از آنها، می‌توانید با ما همراه شوید:

شناخت جاهای دیدنی تاریخی در شهر اصفهان:

آیا می‌دانید تاریخی‌ترین جاهای دیدنی اصفهان کجاست؟ یکی از دلایل بسیار مهم برای محبوبیت این شهر، برخورداری از مکان‌های تاریخی بسیار زیاد است. بسیاری از بناهای تاریخی ساخته شده در این شهر، مربوط به دوران صفوی هستند. ساخت برخی از سازه‌ها نیز به دوران ساسانیان و قاجاریه نیز باز می‌گردد. بنابراین در این شهر می‌توان شاهد بسیاری از آثار ارزشمند تاریخی بود. اگر شما نیز مانند بسیاری از توریست‌های خارجی، به دنبال بازدید از مکان‌های تاریخی در این شهر هستید، می‌توانید از:

کاخ عالی قاپو
کاخ چهلستون

سی و سه پل

پل خواجو
کاخ هشت بهشت
مدرسه چهارباغ
میدان نقش جهان
بازار قیصریه
کلیسای وانک

مسجد امام

و … دیدن نمایید. توجه داشته باشید که این موارد تنها برخی از جاهای دیدنی اصفهان هستند که از قدمت بالایی برخوردار می‌باشند. در این شهر می‌توان شاهد بسیاری از بناهای تاریخی ارزشمند بود که هر کدام معماری حیرت انگیزی را در بر خواهند داشت.

جاهای دیدنی اصفهان کجاست؟

تاریخی‌ترین جاهای دیدنی اصفهان کجاست؟

جاهای گردشگری در داخل اصفهان:

 

آیا می‌دانید مکان‌های تفریحی و جاهای دیدنی اصفهان کجاست؟! اگر به دنبال صرف ساعات دلنشین و خاطره انگیزی در شهر اصفهان هستید، می‌توانید از مکان‌های تفریحی این شهر استفاده کنید. در این شهر برای صرف اوقات فراغت دلنشین نیز از برنامه‌های خاصی استفاده کرده‌اند. با مراجعه به این مکان‌های تفریحی و گردشگری، می‌توانید یک سفر فراموش نشدنی و خاطره انگیز را برای خود به ثبت برسانید. از جمله مکان‌های تفریحی و گردشگری در این شهر، عبارتند از:

پارک ناژوان
باغ پرندگان
باغ گل‌ها
آکواریوم اصفهان
تله سیژ ناژوان
شهر رویاها
موزه موسیقی
پارک آبی
باشگاه پینت بال
کارتینگ

و بسیاری از موارد دیگر. اگر به دنبال صرف اوقات فراغت در بهترین جاهای دیدنی اصفهان هستید، می‌توانید از این مکان‌های هیجان انگیز و خارق العاده، استفاده کنید. در این بین باید به برخی از بهترین مراکز خرید اصفهان نیز اشاره نمود. در این شهر می‌توان شاهد برخی از مراکز خرید بسیار معتبر و نامی بود. اگر دوستدار گردشگری در مراکز خرید و بازدید از سوغات و صنایع دستی اصفهان هستید، می‌توانید به مراکز زیر مراجعه کنید:

مرکز خرید سیتی سنتر
مرکز خرید جلفا
مرکز خرید پارک
مرکز خرید شهر
بازار قیصریه

جاهای دیدنی اصفهان کجاست؟

گردشگری در اصفهان

جاهای دیدنی اصفهان کجاست (مساجد و آرامگاه‌ها)؟

یکی دیگر از پاسخ‌های مناسب برای سوال: جاهای دیدنی اصفهان کجاست؟! مساجد و آرامگاه‌ها هستند. این شهر در کنار برخورداری از جاذبه‌های تاریخی بسیار درخشان و منحصر بفرد، از مساجد و مکان‌های مذهبی بسیار زیادی نیز برخوردار است. بسیاری از این مساجد به سبب برخورداری از کتیبه‌های ارزشمند، دارای ارزش تاریخی فوق العاده‌ای هستند. همچنین در این شهر می‌توان شاهد بسیاری از آرامگاه‌ها، کلیساها و … نیز بود. از جمله این مکان‌ها عبارتند از:

آرامگاه صائب تبریزی
آرامگاه بابا رکن الدین
آرامگاه بابا قاسم
آرامگاه علاء‌الدین شهشهان
مسجد جامع
مسجد حکیم
مسجد جارچی

جاهای دیدنی اصفهان کجاست؟

آبشار آبملخ اصفهان

طبیعت بکر از جاهای دیدنی اصفهان:

شاید این سوال برای شما پیش آید که: از دیگر جاهای دیدنی اصفهان کجاست؟ اگر شما نیز طرفدار بازدید از طبیعت بکر، خیره کننده و جذاب هستید، می‌توانید به اطراف این شهر سفر کنید. با طی کردن مسیرهای مختلف به سمت شمال، جنوب، شرق و … این شهر، می‌توانید با طبیعت‌های جذاب و منحصر بفردی مواجه شوید. در برخی از این مسیرها می‌توانید شاهد کویر خیره کننده و شگفت انگیز باشید. شاید باور این موضوع که بتوانید در مسیرهای دیگر، با طبیعت سر سبز و بکر مواجه گردید، برای شما سخت باشد. اما در مسیرهای دیگر این شهر، می‌توانید با یک طبیعت سر سبز و خیره کنند مواجه گردید. از جمله جاهای دیدنی و منحصر بفرد در اطراف شهر اصفهان، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

شهر زیرزمینی کرد علیا
گلستانکوه
قنات مزدآباد
آبشار طامه
پارک ملی کلاه قاضی
دهکده تفریحی زاینده رود
آبشار پونه زار
آبشار سمیرم
آبشار آبملخ
آبشار شاه لولاک
پارک ساحلی زرین شهر
چشمه ناز ونک
سد خمیران
سرچشمه خوانسار
کویر مرنجاب
کویر ورزنه
پیست اسکی فریدون شهر

و بسیاری از موارد دیگر. بنابراین در تمامی فصول سال، می‌توانید به این شهر سفر کرده و از جاهای دیدنی آن، بازدید کنید. این شهر در بر دارنده‌ی بسیاری از جاهای گردشگری است که می‌تواند خاطرات فراموش نشدنی را برای شما رقم بزند.