خرمشهر و آبادان می‌توانند به قطب‌های گردشگری سلامت تبدیل شوند

تصویر پیدا نشد

جلیل مختار با بیان اینکه خرمشهر و آبادان می‌توانند به قطب‌های گردشگری سلامت تبدیل شوند گفت: می‌توان با توسعه زیرساخت‌ها و جذب پزشک، توریسم درمانی و گردشگری سلامت را در منطقه آزاد اروند راه‌اندازی کرد.
خرمشهر و آبادان می‌توانند به قطب‌های گردشگری سلامت تبدیل شوند

جلیل مختار نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس گفت: بدون شک کمبودهایی در ساختار درمان و سلامتی در آبادان و شهرهای اطراف وجود دارد و مراجعات مردم به شهرهای دیگر خصوصا تهران یا مراکز استان دیگر نشان از این کمبودهاست.

وی با اشاره به مسئله نیاز جذب پزشک متخصص و فوق تخصص افزود: با گسترش زیرساخت‌ها و تجهیزات از یک سو و تامین پزشک متخصص و فوق تخصص در این منطقه از سوی دیگر، می‌توان آبادان را به قطب درمانی این منطقه از کشور تبدیل کرد و موجب کاهش مسافرت مردم این منطقه به استان‌های دیگر برای دسترسی به پزشک شد.

مختار ادامه داد: حتی می‌توان با توسعه زیرساخت‌ها و جذب پزشک، موضوع توریسم درمانی و گردشگری سلامت را در منطقه آزاد اروند راه‌اندازی کرد و آن را تبدیل به منبع درآمد استان کرد.

نماینده مردم آبادان با اشاره به ضعف ساختار بهداشت و درمان در مناطق جنوب عراق گفت: آبادان و خرمشهر می‌توانند به عنوان یک پتانسیل بسیار خوب برای جذب توریست درمانی در جنوب غرب کشور باشد.

وی با اشاره به سرانه 6 پزشک به ازای 10 هزار نفر در شهر آبادان و پایین بودن آن نسبت به اکثر نقاط کشور خاطر نشان کرد: با ارتقای دانشکده پزشکی آبادان به دانشگاه علوم‌پزشکی آبادان امیدواریم این کمبودها رفع شود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص اجرایی شدن قانون پذیرش دانشجویان تعهدی ادامه داد: در امر اجرای قانون مصر هستیم و به دنبال آن هستیم که این قانون اجرایی و عملیاتی شود.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: بحث بومی‌گرایی و بومی‌گزینی از مطالبات اصلی ما در خصوص پذیرش دانشجویان پزشکی است. و ان‌شاالله امسال شاهد پذیرش دانشجویان بومی و دانشجویان تعهدی در دانشگاه علوم پزشکی آبادان خواهیم بود.