خودکفایی ایران در هواپیمای بدون سرنشین

خودکفایی ایران در هواپیمای بدون سرنشین

امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی با اشاره به پیشرفت نیروی هوایی ارتش در زمینه هواپیما‌های بدون سرنشین گفت: امروز در زمینه هواپیمای بدون سرنشین به خودکفایی ۱۰۰ درصد رسیده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما، امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش در حاشیه بازدید از توان رزمی عملیاتی پایگاه هوایی شهید فکوری تبریز، اظهار داشت: در زمینه هواپیمای بدون سرنشین، پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم و دو پهپاد بسیار راهبردی و ارزشمند کمان ۱۲ و کمان ۲۲ توسط نیروی هوایی و پهپاد‌های راهبردی دیگر توسط وزارت دفاع ساخته شده است.

خودکفایی ایران در هواپیمای بدون سرنشین
وی تصریح کرد: امروز در زمینه هواپیمای بدون سرنشین جزو اولین‌ها در منطقه هستیم و این توانایی روز به روز در حال افزایش است و در آینده‌ای نه چندان دور اخبار خوبی در این زمینه خواهیم شنید.
فرمانده نیروی هوایی ارتش خاطر نشان کرد: هواپیما‌های بدون سرنشین از فاز شناسایی خارج شده و به فاز عملیاتی وارد شده‌اند که در رزمایش‌های اخیر نیز توانستیم اهداف را با پهپاد‌ها و موشک‌های نقطه زن مورد اصابت قرار دهیم.
وی گفت: با قاطعیت به تمامی کشور‌های همسایه اعلام می‌کنیم که دکترین نظامی ما دفاعی است و هیچ چشمداشتی به کشور دیگری نداریم.
فرمانده نیروی هوای ارتش اظهار داشت: مهماتی که در هواپیما‌های مختلف استفاده می‌شود همچون بمب‌های دور ایستای نقطه زن، موشک‌های دورایستا و موشک‌های هوا به هوا توسط صنعتگران کشور ساخته شده و در زمینه موشک‌های هوا به زمین نیز پیشرفت بسیار خوبیی داشته‍ ایم.
وی افزود: امروز در تداوم بازدید از پایگاه‌های نیروی هوایی کشور، در پایگاه هوایی شهید فکوری تبریز حضور یافتیم تا به همکاران خدا قوت گفته و فعالیت‌های این پایگاه را از نزدیک مورد ارزیابی قرار دهیم. پایگاه هوایی تبریز یکی از پایگاه‌های مهم و استراتژیک کشور است.
فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: یکی از نکات مثبت این پایگاه، حضور افراد بسیار کوشا و پیگیر است، کارکنان فنی و خلبانان پایگاه هوایی شهید فکوری در دوران دفاع مقدس ثابت کردند که همیشه در صحنه هستند و پس از آن نیز با انجام تعمیرات سخت و سنگین هواپیما‌ها توسط کارکنان غیور پایگاه، برای اعتلای نیروی هوایی کوشیده اند.
امیر سرتیپ واحدی با اشاره به فعالیت مرکز قطعه سازی این پایگاه، افزود: این مرکز در سال‌های گذشته پیشرفت بسیار خوبی داشته و در برخی مواقع، قطعات بسیار مهم و گلوگاهی که مجبور به واردات از خارج بودیم را بومی سازی کرده است و باعث افتخار تبریز و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی شده است.