راه‌اندازی مجدد قطار گردشگری شیرگاه

تصویر پیدا نشد

شرکت حمل و نقل ریلی رجا با عنایت به تقاضای مسافران برای تداوم حرکت قطار‌های گردشگری، اقدام به راه‌اندازی مجدد قطار گردشگری شیرگاه با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی کرد.
راه‌اندازی مجدد قطار گردشگری شیرگاهبه گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری صدا و سیما از روابط عمومی شرکت رجا، معاون اجرایی این شرکت با اعلام این خبر گفت: حرکت قطار گردشگری شیرگاه در دو جمعه متوالی برابر با روز‌های هفتم و چهاردهم آبان ماه خواهد بود.

آقای رضا عصاری با بیان اینکه همه شیوه نامه‌های بهداشتی در این قطار رعایت شده و قطار قبل از حرکت ضد عفونی خواهد شد، افزود: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و برای سلامت حال گردشگران، در این قطار علاوه بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی بین مسافران، بسته‌های بهداشتی شامل محلول ضد عفونی کننده و ماسک بین آن‌ها توزیع می‌شود.

وی بازدید از تپه میل شهرری، دشت کویر، کوه اژد‌ها و تپه‌های مریخی، ایستگاه صد ساله بنکوه، دودکش‌های جنی و کوه‌های حیرت انگیز سیمین دشت و زرین دشت و کبوتر دره، حبله رود و باغات میوه استان سمنان، چشمه رنگی و روستای شوراب، جاده گدوک، سه خط طلا، پل ورسک، پل اوریم، غار اسپهبد خورشید، پل کلانتر یا دوآب و جنگل شیرگاه را از جاذبه‌های گردشگری این سفر نام برد.

معاون اجرایی شرکت رجا با اعلام اینکه ساعت حرکت از ایستگاه راه آهن تهران ۶:۴۵ صبح و ساعت بازگشت به ایستگاه تهران ۱۲ شب است، گفت: استفاده از قطار اختصاصی گردشگری، وجود راهنمای مجرب، بیمه گروهی و انفرادی، پذیرایی بسته بندی شده شامل: صبحانه، ناهار، شام و میان وعده، همچنین برنامه‌های سرگرم کننده از خدمات شرکت رجا در این سفر است.

عصاری افزود: هموطنان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در‌خصوص برنامه سفر با قطار‌های گردشگری، تخفیفات، نحوه خرید بلیت و طرح‌های مربوط به سفر‌های گروهی، علاوه بر مراجعه به سایت رجا به نشانی www.raja.ir با سامانه ارتباط با مشتریان این شرکت از طریق تلفن ۱۵۳۹ تماس بگیرند.

وی در خصوص اجرای پروتکل‌های بهداشتی در قطار‌های رجا به ویژه قطار‌های گردشگری اضافه کرد: با شیوع ویروس کرونا در کشور، این شرکت اقدامات متعددی را در راستای سفر هوشمند (سفر+سلامت) با انجام پروتکل‌های بهداشتی اعم از: کنترل وضعیت سلامتی و بهداشت مأموران قبل از اعزام، ضد عفونی کردن قطار‌ها در مبدأ و طول سفر، استفاده از ظروف یکبار مصرف پذیرایی، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در قطارها، ارائه ماسک به مسافران، جانمایی و تعبیه مواد ضدعفونی کننده در قطار‌ها و … آغاز و اجرایی کرده است.