رشد ۶۶ درصدی پروازهای خارجی از فرودگاه امام خمینی

رشد ۶۶ درصدی پروازهای خارجی از فرودگاه امام خمینی

تهران- ایرنا- سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به جزئیات آمار جابه‌جایی مسافران در ۹ماهه سال ۱۴۰۱ از افزایش ۸۸ درصدی تعداد مسافر خبر داد و گفت: رشد پروازهای خارجی نیز به ۶۶ درصد رسید.

به گزارش ایرنا از دفتر امور بین‌الملل شهر فرودگاهی امام خمینی، «سعید چلندری» از افزایش ۸۸ درصدی تعداد مسافر در ۹ ماهه سال ۱۴۰۱ نسبت به سال قبل خبر داد.

وی افزود: بیش از ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار مسافر در ۹ماهه اول سال ۱۴۰۱ از ۴۷ مقصد و به ۲۶ کشور اعزام و پذیرش شده‌اند.

سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) تصریح کرد: از این تعداد حدود ۲ میلیون و ۶۱۷ هزار مسافر ورودی و ۲ میلیون و ۶۹۰ هزار مسافر خروجی بوده‌اند.

چلندری تعداد پروازهای ۹ماهه ۱۴۰۱ را بیش از ۳۵ هزار و ۴۰۰ پرواز عنوان کرد و گفت: تعداد پروازها به نسبت سال قبل ۶۶ درصد افزایش داشته است که از این تعداد ۱۷ هزار و ۷۰۴ پرواز ورودی و ۱۷ هزار و ۷۰۵ پرواز خروجی بوده‌اند.

سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: مقدار بار همراه مسافر در ۹ماهه سال ۱۴۰۱ برابر با ۳۷۵ تن بوده است که این میزان در مقایسه با سال قبل ۶۱ درصد افزایش داشته است.

سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: شرکت‌های هواپیمایی ماهان، ایران‌ایر و ترکیش بیشترین حجم پروازها را میان ۳۳ شرکت داخلی و خارجی انجام داده‌اند که بیشترین مسافر به مقاصد استانبول، نجف و دبی جابه‌جا شده است.