زیارتگاه‌ و جاهای دیدنی اصفهان

زیارتگاه‌ و جاهای دیدنی اصفهان

یکی از مهمترین فاکتورها برای بازدید از زیارتگاه‌ و جاهای دیدنی اصفهان، شناخت آنها و بررسی بهترین زمان برای بازدید از آنها است.

سلام نو-سرویس گردشگری: اگر شما نیز به دنبال بازدید از زیارتگاه‌ و جاهای دیدنی اصفهان هستید، می‌توانید با ما همراه شوید. اصفهان یکی از شهرهای تاریخی و ارزشمند است که علاوه بر جاهای گردشگری بسیار زیاد، از زیارتگاه‌های زیادی نیز برخوردار است. در این شهر می‌توانید شاهد بسیاری از مکان‌های مقدس باشید. مساجد، آرامگاه‌ها، زیارتگاه‌ها و … که از ارزش و اهمیت زیادی نزد مسلمانان برخوردار هستند. همچنین کلیساهای معروف و جهانی که اهمیت بالایی در فرهنگ ارامنه دارند.

هر کدام از این جاهای دیدنی اصفهان، علاوه بر برخورداری از تقدس بالا، در بر دارنده‌ی معماری خارق العاده و اعجاب انگیزی نیز هستند. آیا تاکنون از این مکان‌های جذاب، تاریخی، دیدنی و مذهبی بازدید کرده‌اید؟!؟ چقدر این مکان‌ها را می‌شناسید؟! در ادامه به برخی از انواع مختلف این جاهای دیدنی و ارزشمند اشاره می‌کنیم تا مخاطبین با آگاهی بیشتری اقدام به انتخاب و بازدید از این مکان‌ها نمایند.

شناخت زیارتگاه‌ و جاهای دیدنی اصفهان:

با شنیدن نام زیارتگاه‌ و جاهای دیدنی اصفهان، چه تصویری در ذهن شما خودنمایی می‌کند؟! یکی از مهمترین دلایلی که سالانه گردشگران بسیار زیادی از سراسر جهان را به این شهر دعوت می‌کند، جاهای دیدنی آن است. این شهر از مکان‌های دیدنی بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. اما نکته مهم این است که در کنار این جاهای دیدنی بسیار زیاد، می‌توان به بسیاری از مکان‌های مذهبی نیز اشاره نمود. در این شهر می‌توان شاهد بسیاری از مساجد تاریخی معتبر و همچنین کلیساهای شگفت انگیز بود. برای شناخت این مکان‌ها می‌توانید با ما همراه شوید:

لیست جامعی از زیارتگاه‌های شهر اصفهان:

اگر بخواهیم به یک لیست دقیق و جامع از زیارتگاه‌ و جاهای دیدنی اصفهان اشاره کنیم، قطعا زمان طولانی را سپری خواهیم کرد. این شهر از دیرباز تاکنون به عنوان یکی از شهرهای مهم اصفهان شناخته شده است که در بر دارنده‌ی بسیاری از امامزاده‌ها می‌باشد. در این شهر شاهد بسیاری از تحولات تاریخی، فرهنگی و مذهبی بوده‌ایم. اما این مکان‌های مقدس، همچنان پا برجا مانده و سالانه با خیل عظیمی از گردشگران مواجه خواهند شد. از جمله زیارتگاه‌های این شهر می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

آستان مقدس امامزاده اسماعیل (ع): (یکی از نوادگان امام حسن مجتبی بوده است. این مسجد یکی از اولین مساجد ساخته شده در شهر اصفهان به شمار می‌روند.)
آستان مقدس امامزاده باقر (ع): (این بنا از قدمتی برابر با ۲۰۰ سال برخوردار است. این امامزاده در خیابان چهار باغ و خیابان عافیت بنا شده است.)
آستان مقدس امامزاده احمد (ع): (این امامزاده در دوران قاجار ساخته شده است. ایشان یکی از فرزندان حضرت علی ابن محمد باقر هستند.)
امامزاده هارون ولایت (ع): (ایشان یکی از اولاد امام حسن (ع) هستند که بارگاه وی در سده هجدهم هجری قمری بنا شده است.)
آستان مقدس امامزاده شاه کرم (ع): (ایشان از نوادگان امام رضا (ع) است. بنای ساخته شده در این مکان از سه طبقه با تزئینات داخلی منحصر بفرد استفاده شده است.)
آستان مقدس امامزاده زینب (س): (ایشان نیز از فرزندان امام موسی بن جعفر (ع) هستند. بقعه‌ی ساخته شده در این محل، مربوط به سالهای بسیار دور است. به طوری که در ساخت آن از خشت و گل استفاده شده است. این بنا در طول سالهای مختلف، بسیار مورد بازسازی قرار گرفته است.)

زیارتگاه‌ و جاهای دیدنی اصفهان

آرمگاه‌ها، زیارتگاه‌ و جاهای دیدنی اصفهان:

در شهر اصفهان، علاوه بر زیارتگاه‌ و جاهای دیدنی اصفهان، می‌توان به بسیاری از آرامگاه‌ها نیز اشاره نمود. از انواع مختلف این آرامگاه‌ها می‌توان به:

آرامگاه صائب تبریزی
آرامگاه علاء‌الدین شهشهان
آرامگاه بابا رکن الدین
آرامگاه علامه مجلسی
آرامگاه میرفندرسکی
آرامگاه ساروتقی
آرامگاه راشد بالله
آرامگاه میر عماد
آرامگاه بابا قاسم

و بسیاری از موارد دیگر اشاره نمود. هر کدام از این آرامگاه‌ها و جاهای دیدنی در اصفهان، بیانگر یک تاریخ درخشان با افراد نامی، هستند. بنابراین دور از ذهن نیست که سالانه بسیاری از گردشگران برای بازدید از این مکان‌ها، به شهر اصفهان سفر کنند.

زیارتگاه‌ و جاهای دیدنی اصفهان

بهترین مکان‌های دیدنی و تاریخی که آنها را نمی‌شناسید:

 

برای کسب اطلاعات جامع در زمینه‌ی زیارتگاه‌ و جاهای دیدنی اصفهان، می‌توان به راهنماهای سفر به اصفهان مراجعه نمود. در این شهر می‌توان شاهد بسیاری از مکان‌های تاریخی، آرامگاه‌ها، زیارتگاه‌ها و … بود که هر کدام تاریخی درخشان را به تصویر می‌کشند. از جمله جاهای دیدنی در این شهر که شاید کمتر به آنها اشاره شده است، عبارتند از:

قلعه سارویه اصفهان
مجموعه علیقلی آقا
آتشگاه اصفهان
توحید خانه اصفهان

و بسیاری از موارد دیگر. اما در کنار این موارد می‌توان به بسیاری از جاهای دیدنی اصفهان و مکان‌های مقدس که برای ارامنه نیز ساخته شده‌اند، اشاره نمود. در شهر اصفهان می‌توانید شاهد ساخت بسیاری از بناهای خاص باشید که هر کدام از آنها در بر دارنده‌ی تاریخی منحصر بفرد خواهند بود. از جمله کلیساهایی که در شهر اصفهان برای ارامنه در نظر گرفته شده‌اند، عبارتند از:

کلیسای وانک

کلیسای مریم
کلیسای نرسس
کلیسای هاکوپ
کلیسای کاتارینه
کلیسای بیت اللحم
کلیسای گئورگ
کلیسای میناس مقدس

زیارتگاه‌ و جاهای دیدنی اصفهان

راههای مناسب برای دسترسی به زیارتگاه‌ و جاهای دیدنی اصفهان:

برای دسترسی به زیارتگاه‌ و جاهای دیدنی اصفهان، باید اطلاعات کاملی از این مکان‌ها کسب نمایید. اطلاعاتی از قبیل:

محل قرارگیری آنها
راههای دسترسی به این مکان‌ها با وسایل نقلیه عمومی
ساده‌ترین راه‌ها برای دسترسی به این مکان‌ها با خودروهای شخصی
هزینه‌ی بلیط برای ورود به برخی از این مکان‌ها
زمان مناسب برای بازدید از این مکان‌ها

و … می‌توانند بر روی گردشگری ایده‌آل شما، موثر باشند.