سفر ۶۳ هزار گردشگر خارجی به آذربایجان شرقی

سفر ۶۳ هزار گردشگر خارجی به آذربایجان شرقی

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، استان آذربایجان شرقی، گفت: در ۹ ماهه امسال ۶۳ هزار گردشگرخارجی از ترکیه، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، عراق، روسیه و دیگر کشور‌های اروپایی به این استان سفر کرده اند.

سفر ۶۳ هزار گردشگر خارجی به آذربایجان شرقیبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، احمد حمزه زاده با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۱ به خصوص در فصل بهار و تابستان، میانگین ظریب اشغال هتل‌ها بالای ۹۰ درصد در کل استان بوده است، گفت: بیش از ۶۳ هزار گردشگر خارجی در استان در ۹ ماهه امسال به ثبت رسیده است که نزدیک به ۲ و نیم میلیون نفر گردشگر داخلی نیز در همین مدت در واحد‌های اقامتی استان، اسکان داشته اند.
او با اشاره به کار‌هایی مختلف تبلیغی در زمینه گردشگری، گفت: یکی از اهداف ایران در روسیه، محتوا‌هایی تبلیغی به زبان روسی، ترکیه‌ای، ارمنی، عربی، چینی در میان گردشگران بوده است که هم اکنون نیز ادامه دارد.
مدیر میراث فرهنگی، گردشگری استان آذربایجان شرقی، افزود: هم اکنون ۷۸ هتل، هتل آپارتمان در حال بهره برداری در استان بوده که ۳۶ هتل دیگر نیز با ۶ هزار تخت در حال ساخت است که پیش بینی می‌شود تا ۳ سال آینده ۱۹ هزارتخت به بخش اقامت گردشگران استان، اضافه شود. بگفته او جذب سالانه حداقل یک میلیون گردشگر خارجی از برنامه‌های میراث فرهنگی، گردشگری در استان است.