شرکت هوایی کیش ایر در مسیر مشهد – کابل پروازهای خود را آغاز کرد

شرکت هوایی کیش ایر در مسیر مشهد – کابل پروازهای خود را آغاز کرد

سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل: خط هوایی کیش ایر در مسیر مشهد – کابل و بالعکس، از روز گذشته به عنوان چهارمین خط هوائی بین ایران و افغانستان شروع به کار کرد.
به گزارش اسپوتنیک، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل در توئیتی با اعلام این مطلب اظهار داشت: خط هوایی کیش ایر در مسیر مشهد – کابل و بالعکس، از روز گذشته به عنوان چهارمین خط هوائی بین ایران و افغانستان شروع به کار کرد.
افتتاح این خط تسهیلات بیشتری را برای جابجائی مسافرین دو کشور فراهم می آورد. هم اکنون شرکت های ماهان،تابان و آریانا نیز بین دو کشور فعال هستند.
غلام‌رضا نجاری، رایزن سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل به خبرنگار ایران‌پرس گفت: نخستین پرواز شرکت هواپیمایی “کیش‌ایر” از مشهد به‌کابل انجام شد. کیش‌ایر به‌عنوان شرکت جدید هواپیمایی از ایران مجوز خط پروازی از مشهد به کابل دریافت کرده است و امید می‌رود، این شرکت ایرانی در مسیرهای دیگر هم خط پروازی ایجاد کند.
رایزن سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل ابراز امیدواری کرد، شرکت هواپیمایی کیش‌ایر بتواند با بازاریابی مناسب در افغانستان، خط مستقیم از تهران به کابل و دیگر شهرهای این کشور راه‌اندازی کند.
مردم افغانستان به‌سبب اشتراک‌های فرهنگی، دینی و زبانی با مردم ایران به شهرهای مختلف جمهوری اسلامی ایران از جمله مشهد تردد دارند. مشهد به سبب نزدیک بودن به افغانستان و از همه مهمتر به‌عنوان شهر مذهبی و زیارتی در ایران میزبان زائران و مسافران افغان است و حجم گسترده‌ای از شهروندان افغان در مشهد ساکن هستند. با توجه به وجود مسافر بین افغانستان و ایران شرکت هواپیمایی “کیش‌ایر” به‌عنوان چهارمین خط هوایی بین دو کشور فعالیت خود را شروع کرده است.