مسابقه جنجالی‌ گردشگری فضایی برگزار شد

تصویر پیدا نشد

میلیاردرهای مشهوری در مسابقه گردشگری فضایی حضور داشته و مأموریت‌های موفقیت‌آمیزی را در فضا انجام دادند.
مسابقه جنجالی‌ گردشگری فضایی برگزار شد

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از «ان‌پی‌آر»، «نیوشپرد» (New shepred)، یک وسیله چند بار مصرف پرتاب عمودی و فرود عمودی با سرنشین برای پرواز زیرمداری است. این وسیله توسط شرکت خصوصی «بلو اریجین» (Blue (Origin آمریکایی ساخته شده و در ۱۳ اکتبر ۲۰۲۱ از سکوی پرتاب با ویلیام شانتر بازیگر ۹۰ ساله و سه غیرنظامی دیگر بلند می‌شود.

در سال جاری، میلیاردرهای مشهوری در مسابقه گردشگری فضایی حضور داشتند و مأموریت‌های موفقیت‌آمیزی را نیز انجام دادند که علاوه‌بر تقویت روحیه دستاوردهای بسیاری به‌دست آوردند. در این مسابقه تعداد زیادی غیرنظامی را در فضا قرار دادند. در اوایل ماه جولای، ریچارد برانسون، سرمایه‌گذار میلیاردر و کارمندانش در اولین سفر با خدمه، بالای مرز فضا پرواز کردند، اما شرکت «ویرجین گلکتیک»، مأموریت‌های تجاری را حداقل تا اواخر سال آینده به تعویق انداخت. ویرجین گلکتیک، یک شرکت بریتانیایی و یکی از شرکت‌های پیشتاز در صنایع گردشگری فضایی است.

یک هفته پس از مأموریت برانسون، ثروتمندترین فرد جهان، اولین پرواز زیرمداری خدمه بلو اریجین را با جوان‌ترین و مسن‌ترین مسافران برای رسیدن به فضا انجام داد. اولین کارهای بلندپروازانه‌تری برای غیرنظامیان درحال انجام است. در سال ۲۰۲۲، «اسپس ایکس» قصد دارد، یک فضانورد بازنشسته و سه مسافر را به ایستگاه فضایی بین‌المللی بفرستد. همچنین فراتر از این، جف بیزوس، کارآفرین و سرمایه‌گذار اعلام کرد که ایستگاه فضایی خصوصی مناسب برای ۱۰ ایستگاه فضایی به‌نام «اوربیتال‌ریف» (Orbital Reef) را بین سال‌های ۲۰۲۵ تا ۲۰۳۰ مستقر کند.