معرفی میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی ایران در اکسپوی دوبی

تصویر پیدا نشد

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی: ظرفیت‌های جذاب و منحصر به‌فرد میراث‌فرهنگی، طبیعی و ناملموس، زیرساخت‌های گردشگری همچنین دست‌ساخته‌های غنی و سنتی صنایع‌دستی ایران در اکسپوی دوبی معرفی و نمایش داده می‌شود.

معرفی میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی ایران در اکسپوی دوبیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی به نمایندگی از وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران در خصوص انجام همه امور مربوط به سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نمایشگاه اکسپو دبی ۲۰۲۰- ۲۰۲۱ (اول اکتبر ۲۰۲۱ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۲ برابر با ۹ مهر ۱۴۰۰ تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۱) توسط وزارتخانه، تفاهم‌نامه امضا کردند.

آقای خشایار نیکزادفر مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی گفت: طبق این تفاهم نامه همه اقدامات و مسائل مربوط به سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نمایشگاه اکسپو دبی ۲۰۲۰- ۲۰۲۱ تحت نظارت و اختیار وزارتخانه انجام می‌شود.

وی افزود: در این دوره از اکسپو وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فعال‌تر و موثرتر از دوره‌های گذشته ظاهر خواهد شد. با پیگری‌ها و تلاش‌های صورت گرفته همه فعالیت‌ها مرتبط با میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور به وزارتخانه به عنوان متولی اصلی این سه حوزه واگذار شد و در نمایشگاه اکسپو دبی نیز اقدامات براساس تفاهم نامه مذکور انجام می‌شود.

آقای نیکزادفر با اشاره به رویکرد برنامه‌ریزی‌ها برای حضور در اکسپو دبی بیان کرد: مقابله با ایران هراسی، نمایش ظرفیت‌های جذاب و منحصر به‌فرد میراث‌فرهنگی، طبیعی و ناملموس کشور، معرفی زیر ساخت‌های گردشگری کشور از جمله گردشگری سلامت، معرفی استارت‌آپ‌های فعال در سه حوزه، همچنین نمایش و فروش دست ساخته‌های غنی و سنتی صنایع‌دستی از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده برای حضور در این رویداد بین‌المللی است.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی تصریح کرد: بر همین اساس برنامه‌ریزی برای همه استان‌های کشور صورت پذیرفته و به‌طور متوسط هر ۱۰روز دو استان در دبی حضور خواهند داشت که البته این زمان به نسبت محتوای استان‌ها متغیر خواهد بود.

وی از همه فعالان و خانواده بزرگ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی که آمادگی حضور در این المپیک بزرگ فرهنگی را دارند دعوت کرد که با مراجعه به ادارات کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خود یا به حوزه توسعه و سرمایه‌گذاری شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی پیشنهاد‌ها و امکانات خود را معرفی و مطرح کنند.

نمایشگاه اکسپو هر پنج سال یک بار با حضور حداکثری کشور‌ها برگزار می‌شود و بخش‌هایی که در این رویداد با رویکرد‌های اقتصادی و فرهنگی مشارکت دارند، در پی فرآیند ایجاد ارتباطات تجارت، فروش، خرید، عرضه و ورود به بازار‌های جهانی هستند. اکسپو دبی قرار بود سال ۲۰۲۰ برگزار شود که با همه‌گیری ویروس کرونا، اجرای آن به امسال موکول شد.