پرواز زنجان به مشهد از نیمه اسفند امسال برقرار می شود

تصویر پیدا نشد

زنجان – ایرنا – استاندار زنجان گفت: با پیگیری‌های فراوان و هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری از ۱۵ اسفند آینده پرواز رفت و برگشت به مشهد مقدس از نوع “امبرائر جت” با ظرفیت ۵۰ نفر انجام می شود که درصورت استقبال زنجانی ها این وضعیت تداوم خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن افشارچی شامگاه یکشنبه در حاشیه جلسه شورای مسکن استان زنجان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ظرفیت عظیمی به نام فرودگاه در این استان وجود دارد اما از آن استفاده نشده است، افزود: از روزی که این سمت به بنده محول شد تلاش کردیم تا بصورت پایدار مشکل استفاده از این فرودگاه حل شود، تا بتوان از این ظرفیت به نحو احسن استفاده شود.

وی با بیان اینکه یک راه حل میانی کوتاه مدت در این خصوص پیدا کرده ایم که تا حدودی مشکلات گذشته را حل کرده است، ادامه داد: درگذشته هواپیماهای مورد استفاده در زنجان پهن پیکر بودند به همین دلیل تعداد زیادی مسافر، سرمایه و بودجه نیاز داشت.

استاندار زنجان گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های فراوان از سازمان هواپیمایی و با یکی از شرکت‌های هواپیمایی مقرر شد از ۱۵ اسفند پرواز رفت و برگشت به مشهد مقدس توسط هواپیمای “امبرائر جت” با ظرفیت ۵۰ نفر تا پایان سال انجام شود که برنامه ریزی ها برای سال آینده نیز مدنظر است.

افشارچی خاطرنشان کرد: پروازها در روزهای یکشنبه و چهارشنبه خواهد بود و پرواز نوروز و سال ۱۴۰۱ نیز بستگی به استقبال شهروندان زنجانی از این پروازها دارد.

وی اظهار داشت: ما به دنبال سرمایه گذار هستیم که یک هواپیما برای استان تهیه کنیم، البته با چند سرمایه گذار صحبت شده که امیدواریم بتوانیم در سال آینده روش پایداری برای حل مساله حمل ونقل مسافری و باری از فرودگاه پیدا کنیم تا مقاصد مختلفی را تجربه کنیم.

این مسوول با اشاره به مشکل مقطعی بودن پروازهای فرودگاه زنجان گفت: این موضوع باید بصورت ریشه ای حل شود و با ورود سرمایه گذار بتوان تنوع مقصد را نیز در استان ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه استان تلاش دارد، پروازهای دیگر از فرودگاه استان به دیگر مقاصد داخلی و حتی خارجی را برقرار کند، خاطر نشان کرد: برای این موضوع می توان با استفاده از هواپیماهایی با ظرفیت ۵۰ نفر به اهداف مدنظر رسید، که البته سیاست های سازمان هواپیمایی نیز در این راستا است.