برگزاری “هفته المپیک” در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد

تصویر پیدا نشد

برگزاری "هفته المپیک" در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد
ویژه‌‌برنامه‌های فرهنگی و هنری هفته المپیک از ۵ تا ۱۰ تیرماه در منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد برگزار می‌شود.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سید محمد حسین حجازی با اشاره به ویژه برنامه‌های فرهنگی و هنری هفته المپیک از 5 تا 10 تیر ماه در منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد اظهار کرد: در این هفته مجموعه‌ای از رویدادهای فرهنگی و هنری تدارک دیده شده که برگزاری نمایشگاه عکس، کارگاه های هنری، هفته فیلم و رونمایی از چند آلبوم موسیقی شامل آهنگ‌های حماسی و قهرمانی از جمله آنهاست.

مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد تصریح کرد: مراسم آئینی و ورزش‌های پهلوانی شامل مناجات خوانی، پرده خوانی، چاوش خوانی، ورزش‌های بومی و محلی بخش دیگری از برنامه‌هایی است که در هفته المپیک در قالب برنامه های میدانی به اجرا در می‌آید.

به گفته حجازی برگزاری کارگاه‌های عروسک سازی، تصویرگری و عصرانه کارتون پل طبیعت با حضور 60 کارتونیست با موضوع المپیک و ورزشکاران، پخش 9 فیلم مرتبط با همکاری بنیاد سینمایی فارابی و اجرای گروه‌های موسیقی اقوام از دیگر برنامه‌های تدارک دیده در این هفته فرهنگی است.

وی تصریح کرد: در روز پایانی هفته المپیک یعنی 10 تیرماه مراسم بدرقه کاروان اعزامی به المپیک در اراضی عباس آباد و در جوار بلندترین پرچم ایران برگزار می‌شود.

گفتنی است این برنامه‌ها در گذر فرهنگ (حد فاصل باغ کتاب و دریاچه هنر) از 5 تا 10 تیر ماه با همکاری کمیته ملی المپیک و موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر برگزار خواهد شد.