ثبت بیش از یک میلیون و ۶۶۸ هزار بازدید در مراکز گردشگری لرستان

تصویر پیدا نشد

ایسنا/لرستان معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از ثبت ثبت بالغ بر یک میلیون و ۶۶۸ هزار بازدید در مراکز تفریحی، اقامتی و گردشگری استان طی دو سال گذشته خبر داد.

اسکندر فلاح‌وند در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از اول فرودین ۹۸ تا پایان اسفند ۹۹، یک میلیون و چهار هزار و ۴۵۴ نفر در مراکز اقامتی لرستان حضور داشته‌اند.

وی ادامه داد: از این تعداد میزان اقامت در هتل ۱۱۸ هزار و ۱۳۱ نفر بوده که معادل ۱۱.۷۶ درصد می‌شود و به نوعی بیشترین مورد اقامت را داشته‌اند.

فلاح‌وند اضافه کرد: میزان اقامت در مهمان‌پذیر ۴۳ هزار و ۶۷ نفر بوده که ۴.۲۹ درصد از مجموع کل اقامت‌ها را در این مدت شامل می‌شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان افزود: ۱۱ هزار و ۲۴۱ نفر نیز در اقامتگاه‌های بوم‌گردی حضور داشته که ۱.۱۲ درصد می‌شود.

وی افزود: طی این مدت میزان اقامت در هتل آپارتمان ۵۱ نفر با ۰.۰۱ درصد و میزان اقامت در مجتمع‌های گردشگری نیز ۲۵ نفر بوده است.

فلاح‌وند گفت: در این مدت اقامت در خانه مسافر رسمی و هتل سرای سنتی نداشته‌ایم!

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان در ادامه گفت: بازدیدهای نظارتی از مراکز اقامتی، رستوران‌ها و مراکز پذیرایی و بین راهی، دفاتر خدمات مسافرتی، مراکز اقامتی موقت، ۲۹۴۰ مورد بوده است.

وی بیان کرد: یک میلیون و ۶۶۸ هزار و ۶۶۹ بازدید نیز در این مدت از مراکز تاریخی، تفریحی و گردشگری به ثبت رسیده است.