جاذبه گردشگری برتر در قاهره + عکس

جاذبه گردشگری برتر در قاهره + عکس

قاهره شهری است که مسافران آن را به همان اندازه که دوست دارند، گاهی از آن متنفر نیز هستند. سر و صدای محض، آلودگی و ترافیک آن می­تواند سفر اول به این شهر را دشوار کند، اما پایتخت مصر جاذبه­ های زیادی برای ارائه به مسافران دارد که فراتر از مشکلات آن است.

سلام نو-سرویس گردشگری: قاهره یکی از ابرشهرهای بزرگ جهان است. برای بازدید از مناظر تاریخی، شهرهای کمی وجود دارند که بتوانند با قاهره رقابت کنند، اما پایتخت مصر کارهای بسیار بیشتری را به جز موزهها و مساجد ارائه میدهد.

قاهره بسیار زیبا و غنی از تزئینات تاریخی است و برای بازدیدکنندگانی که برای اولینبار از آن بازدید میکنند گیجکننده است.

قاهره شهری است که مسافران آن را به همان اندازه که دوست دارند، گاهی از آن متنفر نیز هستند. سر و صدای محض، آلودگی و ترافیک آن میتواند سفر اول به این شهر را دشوار کند، اما پایتخت مصر جاذبه های زیادی برای ارائه به مسافران دارد که فراتر از مشکلات آن است.

قاهره سرشار از شور و نشاط، بهترین مکان برای بازدید در این کشور است تا احساسی نسبت به زندگی خیابانی مدرن مصر داشته باشید. هیچ سفری به مصر بدون اقامت در شهری که اعراب به آن امالدنیا (مادر جهان) می گویند کامل نمیشود.

اصلی‌ترین جاذبه توریستی قاهره اهرام جیزه در آستانه شهر است، اما خود شهر مملو از بناهای تاریخی مهمی است که قرن‌ها تاریخ را در بر می‌گیرد.

برای کمک به تمرکز در بازدید و برنامهریزی زمان خود، از لیست ما از برترین جاذبههای قاهره استفاده کنید.

اهرام جیزه

۴ جاذبه گردشگری برتر در قاهره + عکس

اهرام جیزه اولین سفر نیمروزه قاهره و برترین کاری است که در برنامه سفر همه افراد به این شهر باید انجام شود.

درست در لبه شهر، در فلات جیزه، این معابد تدفین سلسله چهارم برای قرنها مسافران را شگفتزده کردهاند و همچنان یکی از برجستهترین نقاط مصر هستند.

با وجود گرما، گرد و غبار و شلوغی توریستی، نمیتوانید سفر به اینجا را از دست بدهید.

هرم خئوپس (همچنین هرم بزرگ یا هرم خوفو نامیده میشود) بزرگترین هرم گروه جیزه است و میتوان داخل گذرگاههای باریک آن را کاوش کرد، اگرچه چیز زیادی برای دیدن وجود ندارد، به جز یک اتاق مقبره ساده با یک تابوت خالی.

مسجد الازهر

۴ جاذبه گردشگری برتر در قاهره + عکس

مسجد الازهر بهترین بنای دوران فاطمیه قاهره و یکی از اولین مساجد باقیمانده این شهر است که در سال ۹۷۲ پس از میلاد تکمیل شد.

این دانشگاه همچنین یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان است. خلیفه العزیز در سال ۹۸۸ میلادی به آن جایگاه دانشگاه را اعطا کرد و امروز دانشگاه الازهر همچنان مرکز الهیات پیشرو از جهان اسلام است.

کفشهای خود را در ورودی بگذارید و وارد حیاط مرکزی شوید. در سمت راست شما مدرسه الطیبرسیه است که دارای محراب (طاقچه نماز) متعلق به سال ۱۳۰۹ است.

از حیاط مرکزی، بهترین مناظر از پنج مناره مسجد را می‌بینید که روی ساختمان را می‌پوشانند.

در سرتاسر حیاط نمازخانه اصلی قرار دارد که ۳۰۰۰ متر مربع وسعت دارد. نیمه جلو بخشی از ساختمان اصلی است، در حالیکه نیمه عقب توسط عبدالرحمن اضافه شده است.

مسجد الازهر درست در قلب منطقه اسلامی قاهره قرار دارد و دسترسی به آن با تاکسی آسان است.

ساقارا و دهشور

۴ جاذبه گردشگری برتر در قاهره + عکس

گورستان وسیع ساقارا و مکان نزدیک دهشور خانه برخی اهرام دیگر است و یک سفر یکروزه به اینجا به اندازه سفر به اهرام جیزه پر ارزش است. این مکانها تقریبا در ۳۰ کیلومتری جنوب قاهره قرار دارند.

هرم پله‌ای محبوب‌ترین جاذبه گردشگری ساقارا است، اما کل منطقه مملو از مقبره‌هایی با رنگ‌آمیزی زیباست که ارزش چند ساعت کاوش را دارد.

بازدید از سراپیوم را از دست ندهید، جاییکه مومیایی‌های گاوهای نر مقدس آپیس در آن دفن شده‌اند.

ساقارا آنقدر بزرگ است و تاریخچه آن بهعنوان یک محل دفن آنقدر وسیع است که کاوش‌ها در اینجا همچنان به کشف یافته‌هایی ادامه می‌دهند که تیتر اخبار در سرتاسر جهان هستند.

مسجد سلطان حسن

۴ جاذبه گردشگری برتر در قاهره + عکس

یکی از بهترین نمونههای معماری ممالیک در جهان، مسجد سلطان حسن، چشماندازی از هنر اسلامی با جزئیات فراوان استالاکتیت و ویژگیهای پیچیده عربی است.

این مسجد در سال ۱۳۵۶-۱۳۶۳ برای سلطان حسنالنصیر ساخته شد. درگاه اصلی عظیم در گوشه شمالی تقریبا ۲۶ متر ارتفاع دارد و مناره در گوشه جنوبی با ۵/۸۱ متر ارتفاع بلندترین مناره در قاهره است.

درگاه اصلی به راهرو گنبدی شکل منتهی می‌شود که در آن سوی یک پیش‌اطاق کوچک و راهرویی قرار دارد که به داخل صحن باز پرآذین که در حول فواره وضو قرار دارد، منتهی می‌شود.

از اینجا، یک در آهنی به مقبره سلطان منتهی میشود، جاییکه آویزهای استلاکتیکی گنبد اصلی هنوز باقی مانده است. در مرکز اتاق تابوت ساده سلطان قرار دارد.