جزییات آمار سفرهای نوروزی تا روز ۱۲ فروردین/ سفر جاده‌ای در رتبه نخست قرار دارد

تصویر پیدا نشد

تهران- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی گفت: از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا دوازدهم فروردین امسال، بیش از ۵۰۰ هزار سفر جاده‌ای، ۳ هزار و ۲۰۰ سفر ریلی و ۱۷ هزار و ۱۷۱ سورتی پرواز داخلی و بین‌المللی انجام شده است.

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی«امیرمحمود غفاری» معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی آمار سفرهای ایام نوروز از تاریخ ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ در بخش‌های جاده‌ای، ریلی، هوایی و دریایی را اعلام کرد.

وی افزود: بر اساس آمار ارائه شده طی این مدت، معادل ۵ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۲۸۳ نفر مسافر جاده‌ای داخلی و ۵۳۴ هزار و ۳۲۹ سفر جاده‌ای داخلی ثبت شده است.

غفاری خاطر نشان کرد: در بخش ریلی نیز طی مدت زمان اعلام شده، ۳ هزار و ۲۹۲ سفر ریلی انجام شده و یک میلیون و ۲۲۰ هزار و ۵۴۶ نفر جابه‌جا شدند.

وی ادامه داد: این آمار در بخش هوایی داخلی و بین‌المللی شامل ۲ میلیون و ۱۱۸ هزار و ۹۴۹ نفر است و آمار پروازهای هوایی در بخش داخلی و بین‌المللی ۱۷ هزار و ۱۷۱ فروند گزارش شده است.

معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: در بخش دریایی ورود و خروج مسافر دریایی ۲ میلیون و ۷۷۴ هزار و ۷۵۲ نفر، ورود و خروج گردشگر دریایی ۲ میلیون و ۵۲۸ هزار و ۲۸۰ نفر، ورود و خروج شناور مسافری ۲۴ هزار و ۴۸۶ فروند و ورود و خروج شناور تفریحی نیز ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار و ۷۲ فروند ثبت شده است.

به گفته معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی در مدت زمان اعلام شده ۳۳۶ فقره تصادف منجر به فوت و ۴ هزار و ۱۴۱ فقره تصادف منجر به جرح ثبت شده است و متاسفانه ۴۶۴ نفر سر صحنه تصادف فوت کرده‌اند.