1- عملیات خرید خدمات در عسل گشت بصورت حضوری و آنلاین است. در خریدهای تلفنی پس از ارسال لینک پرداخت از طرف عسل گشت، خرید مسافر به محض پرداخت وجه قرارداد  نهائی میشود.
2- عملیات خرید خدمات بصورت آنلاین در عسل گشت مشمول مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی می باشد.
3- اطلاعات شخصی مسافر در عسل گشت کاملاً محرمانه اسـت و عسل گشت تـمام تـلاش خود را برای محـافظت از اطلاعات شخصی مسافر می‌کند.
4- در موارد خرید اینترنتی, مسافر متعهد می‌شوند که اطلاعات خود را هنگام ثبت‌نام و رزرو به صورت صحیح در وب‌سایت عسل گشت وارد کنند. هنگام ثبت‌نام و خرید بشکل انلاین، اطلاعات اساسی مسافر همچون نام و نام خانوادگی، مسیر پرواز، محل اقامت، تاریخ سفر و غیره باید به صورت صحیح انتخاب گردد و امکان اصلاح نام مسافر پس از خرید نهایی، بسته به شرایط خرید می باشد.
5- عسل گشت متعهد است که ارائه خدمات مورد توافق را به طور کامل و دقیق به مسافر تقدیم نماید. لیکن در صورت وقوع حوادث غیر مترقبه از قبیل جنگ، شورش، اقدامات تروریستی، اعتصاب و اقدامات حاکمیتی کشور میزبان و مشکلاتی ازین دست که از کنترل وی خارج باشد و سبب ابطال یا تغییر برنامه شود, مسئولیتی متوجه عسل گشت نخواهد بود و مبنای وضعیت فورس ماژور، مراجعه به بخشنامه های صادره از طرف وزارت امور خارجه در این خصوص می باشد.
6- کلیه مسافران باید برای مسافرت های بین المللی دارای گذرنامه و ویزای معتبر باشند. برای پروازهای خارجی داشتن حداقل 6 ماه و 10 روز (190 روز کامل ) اعتبار پاسپورت، برای خروج از کشور در تمامی مسیرها الزامی است. همچنین برای سفر به بعضی از کشورها، مدت اقامت مسافر در کشور مورد نظر نیز باید به این حداقل اعتبار پاسپورت اضافه شود.
7- اسناد مسافرتی (شامل بلیط هواپیما، واچر هتل، یا هر سند دیگری است که چه به صورت الکترونیکی و چه چاپی صادر شده و برای استفاده از خدمات کارگزار ارائه می گردد) باید همراه مسافر باشد.
8- رعایت شئونات و اخلاقیات در طول سفر از سوی گردشگر الزامی بوده و همچنین گردشگر موظف به رعایت کلیه مقررات کشور مقصد می باشد.
9- عسل گشت متعهد است در صورت بروز هر گونه اتفاقی برای گردشگر یا گردشگران در کشور مقصد نمایندگی جمهوری اسلامی ایران را در آن کشور را از موضوع مطلع سازد.
10- عسل گشت موظف است در قبال دریافت مدارک گردشگر اعم از گذرنامه ، شناسنامه و غیره همچنین کلیه وجوه واریزی از سوی ایشان نسبت به صدور رسید در سربرگ رسمی خود با ذکر تاریخ اقدام نماید.
11- عسل گشت موظف است هنگام عقد قرارداد توضیحات لازم را در خصوص مواد قرارداد و تبصره های آن به گردشگر ارائه نماید همچنین موظف است پس از عقد و امضای قرارداد با گردشگر یک نسخه امضا شده از آن را که ممهور به مهر دفتر شده است را تحویل گردشگر و یک نسخه نزد خود نگهدارد. در قراردادهای آنلاین طبق قانون تجارت الکترونیک امضای گردشگر به صورت اینترنتی طبق بند “ی ” از ماده 2 این قانون انجام می شود. بند ی از ماده 2 قانون فوق در تعریف امضای الکترونیکی اشعار میدارد:” ‌امضای الکترونیکی (Electronic Signature) : عبارت از هر نوع علامت‌منضم شده یا به نحو منطقی متصل شده به «‌داده پیام» است که برای شناسائی امضاء‌کننده«‌داده پیام» مورد استفاده قرار می‌گیرد.” در قراردادهای حضوری امضای مسافر که به صورت مکتوب انجام می شود به معنای تایید مفاد قرارداد خواهد بود.
12- نرخ خدمات عسل گشت بر مبنای واحد پول ملی ایران می باشد.
13- رسیدگی به هر گونه اختلاف فی مابین طرفین قرارداد با ارائه دلایل و بسته به نوع خدمات بر عهده وزارت میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و یا سازمان هواپیمائی کشوری بوده و آراء صادره از سوی این سازمان برای طرفین لازم الاجرا است.
14- در موارد استردادی, فقط فردی که به نمایندگی از سوی مسافران اقدام به ثبت نام و عقد قرارداد نموده مجاز به مراجعه به عسل گشت جهت پیگیری، ابطال و یا دریافت وجوه پرداختی می باشند.
15- در سفرهای خارجی، در صورتیکه در روادید صادره مدت زمان مشخصی جهت اقامت پیش بینی شده باشد، چنانچه هر یک از گردشگران از بازگشت به کشور در تاریخ از پیش تعیین شده خودداری نمایند، کارگزار مجاز است معادل خسارت وارده بخود را از طریق ضبط ضمانت نامه فوق به نفع خود دریافت دارد.

1- عسل گشت موظف است نسخه ای از برنامه کامل گشت را به قرارداد حاضر الحاق و به گردشگر تحویل دهد. حضور فردی به عنوان راهنما یا لیدر برای اجرای برنامه های تور در کلیه مراحل تور الزامی است.
2- صورت عدم تائید (کانفرم نشدن هتل) توسط کارگزار, هتل دیگری جایگزین هتل درخواستی مسافر میشود که درصورت وجود هر گونه اختلاف نرخی, نرخ مابه التفاوت آن محاسبه میگردد.
3- تضمین: در صورتیکه از سوی مقامات کشور مقصد تضمینی از کارگزار اخذ شود، گردشگر موظف است به همان میزان تضمین مورد نظر را به کارگزار تسلیم نماید. گردشگر می تواند پس از بازگشت از سفر، جهت دریافت تضمین سپرده شده, با در دست داشتن اصل گذرنامه و تصویر صفحه مربوط به مهر ورود و خروج کشور مقصد به کارگزار مراجعه نماید.
4- ارائه ضامن معتبر حسب نیاز گشت هایی که احتیاج به معرفی ضامن یا ارائه ضمانتنامه معتبر دارد از سوی گردشگر الزامی بوده و در صورت درخواست سفارتخانه مربوطه جهت انجام مصاحبه با گردشگر و یا انگشت نگاری به منظور صدور روادید، گردشگر بایستی با هماهنگی کارگزار در موعد مقرر در کنسولگری سفارتخانه ذیربط حضور یافته و در مصاحبه شرکت نماید.

1- طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری، مسئولیت کنسلی، تاخیر یا تغییر در زمان انجام پرواز، بر عهده‌ی شرکت هواپیمایی برگزار کننده‌ی پرواز است و چنانچه عدم انجام سفر به دلیل لغو پرواز از سوی شرکت هواپیمایی باشد، شرایط ابطال بر اساس مقررات شرکت هواپیمایی مجری و سازمان هواپیمائی اعمال می گردد. در صورت ابطال پرواز از سوی ایرلاین (موضوع این قرارداد)، عسل گشت مساعی خود را جهت اعزام مسافران با اولین پرواز بعدی با توافق و رضایت مسافران به کار خواهد بست. ضمنا در صورت هر گونه تغییر در نرخ پرواز, مسافر متعهد به رعایت و قبول آن است.
2- حضور مسافر در پرواز های داخلی حداقل یک ساعت قبل از زمان پرواز و در پرواز های خارجی حداقل 3 ساعت قبل از زمان پرواز در فرودگاه و ترمینال پرواز به همراه مدارک مورد نیاز الزامی است. در صورتی که مسافر قصد خرید بلیط برای پرواز متوالی (ادامه مسیر دار) را دارد, می بایست هنگام خرید این گونه خدمات, حداقل ۳ ساعت فاصله زمانی بین رسیدن پرواز اول به نقطه میانی (ترانزیت) و حرکت پرواز دوم را رعایت نماید.
3- شرایط ابطال بلیط با نرخهای سیستمی و نرخهای غیر سیستمی متفاوت میباشد. از مسافر خواهش می شود قبل از ثبت قرارداد و در خصوص این شرایط, با همکاران ما بررسیهای لازم را بعمل آورند.
4- در صورتیکه مسافر از انجام سفر خود, خودداری ورزد (NO SHOW) کلیه هزینه های عسل گشت با ارائه مدارک و مستندات بحساب مسافر محاسبه می شود.
5- عسل گشت موظف است اقدامات لازم را در خصوص پوشش بیمه ای تکلیفی و اختیاری مسافر به عمل آورده و در صورت بروز هر نوع حادثه ای در طول سفر, همکاری و مساعدتهای لازم را در این خصوص بکار بندد.
6- در صورت ابطال پرواز و یا تاخیر بیش از سه ساعت که سبب انصراف مسافر از پرواز گردد، با توجه به مقررات ایرلاین و با ارائه‌ی بلیط و رسید مهر شده توسط ایستگاه مبدا، پیگیری و استرداد بدون جریمه‌ نرخ بلیط از طرف عسل گشت انجام خواهد شد.
7- مسافر مجاز به ثبت یک درخواست همزمان با عسل گشت و آژانس دیگر ندارد. همچنین خسارت ناشی از رزرو مجدد بر روی یک پرواز با همان تاریخ و ساعت برای یک نام (دابلیکیت) بعهده مسافر است.
8- بار مجاز مسافر بر اساس بلیط صادره است و مازاد بر آن اضافه بار محسوب میشود.
9- برای پروازهای خارجی داشتن حداقل 6 ماه و 10 روز (190 روز کامل ) اعتبار پاسپورت، برای خروج از کشور در تمامی مسیرها الزامی است.
10- در خریدهای آنلاین, مسافر موظف است پیش از خرید بلیط, تاریخ انتخابی بلیط خود را با تاریخ ویزا انطباق دهد.
11- با توجه به اینکه پروسه صدور ویزا زمان بر است, لذا جهت در نظر گرفتن شرایط مساعد برای مسافر (با اطلاع و تائید مسافر) , همزمان با آن برای بلیط و هتل (در خریدهای ترکیبی) نیز اقدام می شود.
12- درخواست کنسلی بلیط های سیستمی از طرف مسافر مطابق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، شامل جریمه‌ی کنسلی می‌شود. مقدار این جریمه طبق مقررات هر ایرلاین متفاوت است. پس از درخواست استرداد توسط مسافر، مبلغ جریمه کنسلی و مبلغ کارمزد انتقال وجه از قیمت بلیط کسر شده و باقیمانده مبلغ به حساب مسافر برمی‌گردد.
13- در خصوص قوانین کنسلی بلیط های داخلی، طبق قوانین چند جانبه میان ایرلاین ها و بر اساس قوانین داخلی هر ایرلاین، در صورتیکه بلیط پرواز به صورت رفت و برگشت خریداری گردد و یک مسیر پروازی توسط ایرلاین لغو شود و یا تاخیر و تعجیل بیش از سه ساعت داشته باشد و مسافر از پرواز انصراف دهد, مقررات مربوط به کنسل کردن مسیر دیگر پرواز, طبق مقررات ایرلاین مربوطه اعمال میگردد.

1- در هتلهای داخلی, بسته به تارخ سفر و نوع هتل و برابر با تعرفه ی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری, افراد زیر 7 سال از پرداخت هزینه اضافه معاف خواهند بود و در غیر اینصورت, قیمت نفر اضافه برای افراد بالای 7 سال به طور کامل محاسبه خواهد شد. تبصره 12 : در صورت اقامت افراد بیشتر از ظرفیت مشخص شده هر اتاق، مراتب شامل پرداخت هزینه ی نفر اضافه بوده و این هزینه منوط به دریافت تخت یا سرویس اضافه نمی باشد.
2- فرایند پذیرش مسافر و تحویل اتاق: تحویل اتاق و فرایند پذیرش مسافر با همراه داشتن واچر توسط مسافر انجام میشود که در ان بسته به مقررات و شرایط هر انجام می پذیرد.
3- نظر به اینکه سیاستهای هتل و کارگزاران در خصوص شرایط پذیرش و ابطال رزرو متفاوت می باشد لذا تنها مفاد قرارداد فی مابین مسافر و عسل گشت و واچر صادره بر روابط مسافر با عسل گشت در خصوص شرایط ابطال هتل ذخیره شده قابل اجرا می باشد. با توجه به تنوع اتاقهای موجود بخصوص در هتلهای خارجی(Type rooms ), در اتاقهای سه تخته (Triple) و (Triple standard), وجود سه تخت استاندارد یا دو تخت همراه با یک تخت اضافه (Extra)، کاملا بستگی به شرایط موجود در زمان پذیرش مسافر و و نیز سایز اتاق (Subject to availability ) دارد.
4- طبقاتی که اتاق در آن واقع می باشد از طرف هتل تعیین میشود و عسل گشت هیچگونه دخل و تصرفی در انتخاب آن ندارد.
5- بسته به شرایط هتل و بخصوص در هتلهای خارجی, در مواقعی که حضور مسافر در هتل با تاخیر انجام میپذیرد (late check-in) , مسافر باید موضوع را جهت هماهنگی با هتل اعلام نماید. در غیر اینصورت و تاخیر بیش از 6 ساعت از زمان پذیرش, هتل ممکن است رزرو مسافر را (NO SHOW) ثبت نماید.
6- بسته به شرایط هتل و رزرو صورت گرفته, هتل در خصوص جهت، طبقه، رنگ و طرح اتاق هیچگونه مسئولیتی ندارد و شماره ی اتاق هنگام ورود میهمان به هتل توسط پذیرش تعیین می شود.
7- در هتلهای داخلی, کلیه میهمانان ملزم به رعایت شئونات اسلامی و قوانین داخلی هتل می باشند و چنانچه خسارتی به اموال هتل از طرف میهمان وارد شود برآورد هزینه آن بر عهده هتل بوده و مسافر ملزم به پرداخت هزینه کارشناسی شده می باشد.
8- شرایط انصراف و استرداد ، هتل: هزینه ابطال رزرواسیون هتل یا عدم استفاده از آن حسب مورد بستگی به سیاست هتل دارد. برخی هتلها از لحظه خرید غیر قابل استرداد می باشند، برخی هتلها از تاریخ خاصی بعد از خرید غیر قابل استرداد می باشند، و برخی در صورت عدم استفاده، هزینه یک شب اقامت کسر و مابقی مسترد می شود. با توجه به اینکه کلیه شرایط فوق در واچر قید می شود لذا در صورت درخواست ابطال رزرو هتل, مراتب بر اساس آن اقدام میگردد.
9- در هتلهای خارجی, چنانچه در برخی مقاصد در بدو ورود مسافر به فرودگاه کشور مقصد، گذرنامه وی توسط مقامات ذیربط اخذ و نگهداری و هنگام مراجعت در فرودگاه به مسافر عودت شود، هیچگونه مسئولیتی در خصوص خسارات وارده به مسافر ناشی از هتل متوجه عسل گشت نخواهد بود.

1- اصل بر عادی بودن روادید است لیکن چنانچه گردشگر اصرار بر اخذ روادید به شکل فوری داشته باشد, مسئولیت های ناشی از آن از جمله هزینه های مربوطه بر عهده گردشگر خواهد بود.
2- در صورتیکه در روادید صادره, مدت زمان مشخصی جهت اقامت و بازگشت پیش بینی شده باشد و هر یک از مسافران از بازگشت به کشور در تاریخ تعیین شده خودداری نمایند، عسل گشت مجاز است با ارائه مدارک مستدل معادل هزینه خسارت وارده را از طریق ضبط ضمانت نامه به نفع خود دریافت دارد.
3- چنانچه صدور روادید و تحویل گذرنامه توسط برخی سفارتخانه ها در ساعات آخر قبل از شروع سفر صورت بگیرد، مسافر بایستی مقدمات سفر خود را قبلاً آماده نموده باشد.
4- ارائه ضامن معتبر (حسب نیاز مقاصدی که احتیاج به معرفی ضامن یا ارائه ضمانتنامه معتبر دارد) از سوی مسافر الزامی است و نیز در صورت درخواست سفارتخانه مربوطه جهت انجام مصاحبه با مسافر و یا انگشت نگاری به منظور صدور روادید، مسافر بایستی با هماهنگی عسل گشت در موعد مقرر, در کنسولگری سفارتخانه ذیربط حضور یافته و در مصاحبه شرکت نماید و چنانچه به دلیل عدم انجام امور مذکور روادید درخواستی از سوی سفارتخانه صادر نگردد، جرائم مربوطه اخذ خواهد شد.
5- در صورتیکه مسافر کلیه مدارک مورد نیاز را به موقع تسلیم و بر اساس ضرورت نیز در وقت مقرر در سفارتخانه مربوطه حاضر و مراحل مختلف مصاحبه را انجام دهد ولی به هر علت سفارت از صدور روادید خودداری نماید، عسل گشت موظف به استرداد وجه دریافتی پس از کسر آن دسته از هزینه هایی مربوط به اقدامات ویزا (برابر مستندات) به عنوان هزینه های انجام شده به مسافر خواهد بود.
6- در صورت وجود افزایش غیر ارادی در قیمت خدمات و با ارائه مدارک مستندات از سوی عسل گشت ، مسافرموظف به پرداخت مابه التفاوت اعلام شده از سوی عسل گشت می باشد. پرداخت عوارض خروج از کشور بر عهده مسافر می باشد. پرداخت سایر عوارضی که کشور مقصد تحت عنوان مالیات از توریست اخذ میکند به عهده مسافر می باشد.
7- در صورتی که روادید دارای شرایط خاصی از جمله مدت اقامت محدود، مدت زمان معین برای ورود به کشور مقصد از تاریخ صدور روادید باشد و غیره باشد، توضیحات مربوطه در اینخصوص توسط عسل گشت به مسافر ارائه میگردد.
8- کنترل تاریخ اعتبار گذرنامه و مدارک مسافر بر عهده عسل گشت می باشد. لذا در صورت قصور در این زمینه توسط عسل گشت ، کلیه هزینه ها و خسارات بر عهده عسل گشت خواهد بود.

1- عسل گشت موظف است اقدامات لازم را در خصوص پوشش بیمه ای مسافر با بیمه سامان به عمل آورده و در صورت بروز هر نوع حادثه ای در طول سفر, همکاری و مساعدتهای لازم را در این خصوص بکار بندد.
2- در زمان پرواز طبق قوانین بین المللی مسافر تحت مسئولیت و بیمه شرکت هواپیمایی می باشد .
3- مدت اعتبار بیمه: تاریخ شروع بیمه از زمان خروج قانونی از مرزهای ایران می باشد و نهایت مدت اعتبار آن تا زمان اعتبار مندرج در بیمه نامه صادره است مگر اینکه مسافر زودتر از این زمان به محل اقامت خود برگردد که پس از بازگشت اعتبار بیمه پایان می پذیرد. در صورت پایان اعتبار بیمه در طول سفر چنانچه مسافر خواستار تمدید آن باشد, بیمه نامه جدیدی با پرداخت هزینه مربوطه برای وی صادرخواهد شد.